--

--

Hlučín potvrdil formu a vyhrál ve Velkém Meziříčí

12

Soutěž MSFL pokračovala od pátku 28. 10. již 13. kolem. Hrálo se o důležité body na špici tabulky i v nižších patrem. Hlučín potvrdil svoji fazónu a vyhrál ve Velkém Meziříčí.

Hosté šli do vedení

Vstup do utkání měli hosté parádní. Už ve 4. minutě po rychlé křídelní akcí a uvolnění Ptáčka otevřel skóre ostrostřelec Smékal - 0:1.

V dalším průběhu hry hosté přečkali dvě slibné příležitosti domácích. Plichta hlavičkoval na malém vápně vedle branky a Malata trefil tyčku.

Hlučín zahrozil po průniku Smékala, který obelstil brankáře, jenže jeho zakončení směřující do prázdné brány uklidil do bezpečí domácí stoper.

Poslední vážné slovo v první půli měl Hlučín, když Smékal potvrdil střeleckou formu a tři minuty před poločasovým hvizdem zvýšil na 2:0 pro hosty.

Hosté si výhru pohlídali

Velké Meziříčí nesložilo zbraně a v 53. minutě zadělal na drama střídající Horejš, který uspěl v samostatném nájezdu na Lapeše - 1:2.

Domácí mužstvo si vytvořilo tlak a další nebezpečné momenty před brankou Hlučína, ten však nakonec uštědřil domácím lekci z produktivity.

V 88. minutě pečetil na konečných 3:1 pro hosty z protiútoku Šindler, když zužitkoval dorážku po střele Moučky.

Hlučín tak i nadále pronásleduje první Kroměříž.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: Naše vítězství se rodilo velice těžce. Hlavně druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Do zápasu jsme přitom vstoupili skvěle, když jsme se brzy ujali vedení, které jsme před přestávkou zvýraznili. Potom ale Velké Meziříčí snížilo, takže jsme se až do konce utkání museli strachovat. Z bodů mám samozřejmě radost, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Byli jsme hodně nepřesní.