Vendryně ovládla derby 11ti brankami

13. B. Klus , 14. B. Klus , 56. B. Klus , 62. M. Hulboj , 63. B. Klus , 68. J. Wawreczka , 80. R. Sikora , 82. J. Szarzec , 85. R. Pliska , 86. R. Pliska , 89. R. Sikora
15

Před solidní kulisou 230 diváků hostili fotbalisté Nýdku hráče Vendryně. Derby bývají velmi ošemetná a nemají jasného favorita. Vendryňští platili při pohledu na tabulku za lehkého favorita utkání, nicméně domácí nehodlali dát kůži zadarmo. Tedy, minimálně první poločas - to co se dělo po poločasové pauze, no posuďte sami.

První poločas rozhodl jedinou brankou hostující Klus

Oba trenéři se museli obejít bez značné části svých týmů, o něco horší to měl ovšem trenér domácího Nýdku, který postrádal až 7 hráčů. To kouči Martynkovi chyběli zranění Szymczyk, bratři Safakové, Teofil a také útočník Mitrenga. Od prvních minut měli navrch hosté z Vendryně, kteří se rychlými kontry dostávali na dostřel Nýdecké branky a poprvé se jim podařilo udeřit ve 13. minutě, kdy skóroval Ben Klus. Domácí možná trošku překvapivě byli dost často na míči, kombinovali ve středu hřiště, ale k zakončení se ne a ne dostat. Do kabin, tak týmy odcházely za stavu 0:1 pro tým trenéra Martynka.

Nevídaný kolaps Nýdku

V druhé půli jakoby nastoupila jiná Vendryně, aktivnější, rychlejší a hned to potvrdil svým druhým gólem Klus, aby pár minut na to zkompletovat hattrick. Absence Nýdku se začaly projevovat a v horkém počasí začaly docházet síly, toho dobře fyzicky připravená Vendryně využívala vlastně co pár minut. Šanci aspoň na jednu branku měli domácí z pokutového kopu, trefili ovšem tyč. Kombinačními akcemi se Vendrynští dostávali do vápna soupeře až příliš snadno a tak se skóre zastavilo na číslovce 11. Postupně své branky přidali Hulboj Mateusz, Wawreczka Jakub, Szarzec Jan, čtvrtou branku přidal Klus, dvakrát skórovali také Pliska a Raimund Sikora.

TJ Sokol Nýdek
Viktor Polok - trenér: Byli jsme svědky domácí ostudy víc bych nechtěl tento zápas komentovat, přesto děkuji všem svým hráčům, kteří dnes nastoupili a nenechali mužstvo ve štychu, také děkuji všem divákům, kteří vydrželi tuto hrůzu sledovat až do konce

TJ Vendryně
Lukáš Martynek - trenér: Ve středu nás čeká finále Krajského poháru a tak jsme chtěli v Nýdku hlavně pošetřit síly, věřili jsme, že zápas zvládneme rychle rozhodnout a pak už vklidu dohrajeme. No plán se uplně nezdařil, v poločase jsme vedli jen o jednu branku a výkon nebyl úplně ideální. V druhém poločase jsme chtěli byt rychlejší s míčem a byt aktivnější v pohybu, což se povedlo, kluci zápas rychle rozhodli a s rezignovaným Nýdkem už to potom byla hra kočky s myší. Trošku mrzí závěr zápasu, kdy to kluci z Nýdku nezvládli a začala mírná strkanice, ta se ovšem vyřešila bez problémů a tak se zápas vklidu dohrál a můžeme se soustředit na Hlubinu.

M. Pinkava [-] - T. Lamacz [-] , M. Hojdysz [-] , P. Příborský [-] , T. Spratek [-] - J. Šulák [-] , J. Kantor [-] , L. Kantor [-] , M. Kluz [-] - V. Polok [-] , T. Guznar [-] -

TJ Vendryně
R. Pliska [-] - T. Kolarczyk [-] , Z. Walek [-] (64. R. Ťupa [-] ) , B. Hulboj [-] (74. B. Vitek [-] ) , F. Lukosz [-] - J. Szarzec [-] , J. Pilch [-] , M. Hulboj [-] , J. Wawreczka [-] - D. Neuman [-] (64. R. Sikora [-] ) , B. Klus [-] (64. M. Kiedroň [-] ) -

ŽK: 37. L. Kantor .
Místo: Nýdek. Počet diváků: 230. Rozhodčí: Machala Petr  - PODRACKÝ Pavel, CHÝLEK Martin.