13.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vlachovice využily brzkého vyloučení a berou tři body

0

Do Vlachovic zavítal tým Horní Lidče. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce byl mírně favorizován hostující tým. Utkání se však vyvíjelo pro Horní Lideč nepříznivě. Už v 7. minutě byl dost kuriózně vyloučen Peter Vaštík, který velice rychle po sobě obdržel dvě žluté karty a musel se poroučet ze hřiště. Domácí výhodu jednoho hráče v poli využili ve druhém poločase, kdy se díky brance kapitána Koloucha dostali do vedení. Výhru pak pečetil Zdeněk Kupčík.

Brzké vyloučení Vaštíka

Oba týmy se před zápasem nacházely na úplně opačných pólech tabulky. Horní Lideč s 22 body atakuje nejvyšší příčky a na svého dnešního soupeře má náskok 12 bodů. Vlachovice momentálně nezažívají nejlepší období, zvláště po vysoké prohře 6:1 na půdě Podkopné Lhoty. Z prvního poločasu stojí za zmínku jediná událost. Nejdříve v 6. minutě hostující Peter Vaštík rozehrál předčasně přímý kop, za což mu hlavní rozhodčí udělil žlutou kartu. Následně úmyslně přidržel protihráče oběma rukama za dres, za což následovala druhá žlutá karta. Od 7. minuty tak museli hosté hrát o deseti. Vlachovice početní výhody v prvním poločase nedokázaly využít a ani si nevypracovaly gólovou šanci.

Kolouch a Kupčík skórují

Druhý poločas byl už o něčem jiném. Domácí jasně přebrali otěže zápasu a ovládali hru. Hosté se spoléhali pouze na obranu a celý zápas ani neohrozili branku soupeře. První branka padla v 54. minutě. Domácí rozehráli rohový kop a kapitán Tomáš Kolouch na přední tyči hlavičkoval přesně  - 1:0. O dvacet minut později Vlachovice utkání definitivně zlomily. Po rychlém brejku zakončoval přesně Zdeněk Kupčík – 2:0. Po tomto vítězství se Vlachovice po delší době odpoutaly z předposledního místa, na které padají týmy Dolní Bečvy a Juřinky.

SK Vlachovice
Tomáš Kolouch (kapitán): První poločas nebyl pro diváka moc atraktivní. Jediné vzrušení přišlo po zkratu hostujícího hráče, který dostal během minuty 2 žluté karty. Ve druhém poločase jsme přebrali otěže zápasu a vstřelili dvě branky. Konec zapasu jsme si pohlídali a bereme 3 body.

M. Bodlák [-] - T. Kolouch [-] , P. Jandík [-] , Z. Kupčík [-] (74. R. Chovanec [-] ) - N. Jiří [-] , M. Doruška [-] , D. Hlavica [-] (86. J. Vlček [-] ) , O. Šimoník [-] (46. M. Trčka [-] ) , Z. Míča [-] - J. Hovězák [-] , M. Kořenek [-] (89. A. Maček [-] )