3.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

Andrej Lomaka otočil utkání v Luhačovicích

43. M. Liška - 55. A. Lomaka , 70. A. Lomaka
0

Luhačovice přivítaly na svém hřišti soupeře těžkého kalibru – Holešov. Zatímco domácí čekají na plné tříbodové vítězství, Holešov je v zisku bodů stoprocentní. Domácí šli do vedení na konci prvního poločasu díky brance Lišky. Ve druhém poločase se ale dvakrát trefil holešovský Andrej Lomaka, který otočil utkání ve prospěch Holešova.

Oba týmy se prezentovaly kombinační hrou, hrál se atraktivní fotbal. V první půli byli domácí nebezpečnější. V úvodu zápasu unikl Bernátek, ovšem Janalík jeho pokus kryl. Ve 20. minutě brejkovou situaci 3 na 2 řešil David Červenka individuálně, v pokutovém území ho zablokoval stoper hostů. O pár minut později unikl po levém křídle Polách, střelou z úhlu těsně minul. Ve 43. minutě se domácí tým konečně gólově prosadil. Po vybojovaném míči v pokutovém území měl na kopačce balón Liška, který nekompromisní střelou dal domácím vedení – 1:0. Holešovská ofenzíva troskotala na pozorné obraně domácích. Největší příležitost měli domácí až v závěru první půle, ale únik útočníka v poslední chvíli zastavil Kořenek.

Druhá půle byla spíše v režii hostů, kteří se od začátku tlačili do útoku. První hrozba přišla ve 47. minutě, střela šla těsně vedle. Tlak hostů vyústil ve standardní situace a ty už domácí obrana nedokázala pokrýt. V 55. minutě nikým nehlídaný Lomaka na zadní tyči pohodlně skóroval - 1:1. Poté se hra vyrovnala. Luhačovice měly 100% příležitost, po zpětném míči do vápna se ocitl Coufalík sám na penaltě, ale střela šla přímo do náruče Janalíka. Podruhé hosté udeřili opět ze standardní situace, Kuchař vytáhl střelu na tyč, bránící Pešek nepokryl dobíhajícího hráče a ten už měl jednoduchý úkol – 1:2. V 73. minutě domácí sahali po vyrovnání, kapitán Červenka v pádu ale mířil nad bránu. Luhačovice už v závěrečného tlaku na vyrovnání nedosáhly a tak v domácím utkání zůstaly bez bodu. Holešov naopak po třech zápasech zůstává stoprocentní.

FK Luhačovice
Jan Jelínek (Luhačovice, trenér): Bylo to nadstandartní krajské utkání. Bohužel u nás se opakuje stejná písnička. První poločas hrajeme velmi dobře, vypracované šance nedotáhneme do konce a v druhé půli přijde trest. Nedokážeme udržet koncentraci po celé utkání. Obranná nezodpovědnost hráčů mě zaráží. Spoléhat se na něco nebo někoho vedle sebe se nevyplácí, to si musí hráči uvědomit. Soupeř nás zásadně nepřehrál, porazili jsme se sami

J. Kuchař [-] - J. Kořenek [-] , R. Pešek [-] (74. A. Popelka [-] ) , B. Červenka [-] , P. Coufalík [-] (83. P. Bartek [-] ) - O. Červenka [-] , J. Zámorský [-] , M. Polách [-] , M. Liška [-] - D. Červenka [-] (70. J. Ševčík [-] ) , M. Bernátek [-]