1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

V Nové Vsi se třikrát červenalo. Tři body si nakonec připsal favorizovaný Křižanov.

0

Kandidát na postup do I. B třídy Křižanov začal sezónu vydřeným vítězstvím na hřišti rezervy Nové Vsi.

Křižanov rozhodl brankou v prvním poločase

Vstup do nové sezóny  domácímu týmu nevyšel podle jejich představ. S těžkým soupeřem, který má postupové ambice, v parném a na fotbal nepříliš vhodném sobotním utkání nezískal body a přišel i o dva hráče po červených kartách. Křižanov do zápasu vlétl, jako by žádné vedro nebylo a zatlačil domácí prvních patnáct minut do defenzívy, z níž si ale i díky pozorné obraně domácích nevytvořil žádné šance. Po první občerstvovací přestávce se obraz hry začal vyrovnávat a byli to domácí, kteří se dostávali do prvních šancí zápasu, v nichž ale své střely Lukáš Jůda a Tomáš Nejedlý poslali těsně vedle branky. Jedinou branku zápasu vstřelily křižanovští v 37. minutě. Po nedorozumění mezi brankářem Tomášem Čížkem a Václavem Burešem se důrazem prosadil Pavel Kaštan. Domácí mohli ihned kontrovat, ale své individuální šance nevyužil Marek Ondřejka a ani František Košík. Poločas tak skončil 0:1.

V nervózním závěru utkání padly tři červené karty

V druhém dějství pokračovali domácí ve snaze zápas otočit, ale naráželi na zformovanou obranu domácích v čele s Alešem Burianem. K dalším zajímavým událostem došlo až po 80 minutě, kdy se po dvou žlutých kartách šli předčasně sprchovat Pavel Kaštan v 81. minutě a za domácí v 86. minutě David Nejedlý. V 90. minutě po velkém závaru v hostujícím vápně došlo k evidentní malé domů, kterou do té doby přesný rozhodčí Jaroslav Juda neodpískal. ( Z pozice rozhodčího Jaroslava Judy to malá domů nebyla). Tato křivda zanechala na Marku Ondřejkovi jasné známky frustrace, z níž vyplynulo několik peprných slov na adresu pomezního rozhodčího Jakuba Hořínka. Červená karta, která samozřejmě následovala, ukončila tento zápas.

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě B
Pavel Menšík, trenér N.Vsi B: Utkání dobré kvality rozhodla jediná chyba domácí obrany. Negativními hlediska zápasu byly neproměňování šancí z naší strany a nedisciplinovanost hráčů.

SK FC Křižanov
David Nobicht, hráč Křižanova: Do utkání jsme vstupovali bez tří členů základní sestavy. Doplnili nás kluci z Béčka a dorostu, kteří odvedli výbornou práci. Utkání určitě ovlivnilo počasí, ale pravidelné občerstvovací přestávky udržovali poměrně kvalitní tempo hry. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, díky které jsme soupeře do vyložené šance za celý zápas nepustili. Podobnou mincí nám opláceli i domácí, a tak se nedaly čekat gólové hody. My jsme byli tentokrát o krůček napřed v osobních soubojích, což se projevilo i při naší vstřelené brance. Ke konci utkání nás domácí zatlačili, ovšem my jsme korigovali výpadky do otevřené obrany. Bohužel naše šance nebyly dotaženy k ohrožení domácího gólmana. Závěrečný tlak Nové Vsi byl bez efektu a tak jsme rádi za 100% zisk bodů ze hřiště soupeře.

T. Čížek [-] - Z. Nejedlý [-] , M. Dědič [-] (85. F. Šimek [-] ) , F. Šandera [-] , D. Nejedlý [-] - V. Bureš [-] (46. J. Ondřejka [-] ) , F. Košík [-] , M. Ondřejka [-] , T. Novotný [-] (69. T. Nečas [-] ) - T. Nejedlý [-] (75. J. Nečas [-] ) , L. Jůda [-]

P. Bajer [-] - P. Štěpánek [-] , M. Král [-] (75. M. Burian [-] ) , D. Nobicht [-] , J. Milota [-] , M. Petr [-] (55. J. Pavlík [-] ) , A. Burian [-] , P. Kaštan [-] , D. Uhlíř [-] , M. Sedláček [-] (65. J. Stupka [-] ) , J. Mužátko [-]

ŽK: 18. D. Nejedlý , 80. M. Dědič - 23. M. Petr , 50. J. Mužátko , 58. P. Kaštan . ČK: 86. D. Nejedlý , 90. M. Ondřejka - 81. P. Kaštan .
Hráči zápasu: M. Ondřejka - P. Kaštan .
Místo: Nová Ves. Počet diváků: 80. Rozhodčí: JUDA Jaroslav - INVALD Lukáš, HOŘÍNEK Jakub.