4.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Vír využil přesilovku a porazil rezervu Nové Vsi

0

Nová Ves B odehrála skoro celý zápas o deseti. Po vyloučení Šandery v 6. minutě utkání se neubránila tlaku Víru a celkem třikrát inkasovala.

Šanderovo vyloučení a neproměněná penalta

Celý zápas ovlivnila první vážná akce domácího týmu z 6. minuty. Lahodný vyslal do úniku Piskače, ten obešel hostujícího brankáře Čížka a jeho střelu do prázdné branky zastavil za cenu červené karty rukou obránce František Šandera. K následnému pokutovému kopu se postavil Vít Skoumal, nabídnuté šance však nevyužil. Od vyloučení se hrál fotbal na jednu branku. Hosté hrozili pouze z ojedinělých protiútoků. Ve 13. minutě jeden takový neproměnil Jůda a o minutu později neuspěl ani Pohanka. První branka padla v 18. minutě. Volný kop Lahodného doprostřed branky vyrazil Čížek pouze před sebe, k míči se nejrychleji dostal Vít Skoumal a hlavou bez problémů skóroval, stav 1:0. Poté domácí dobývali hostující svatyni, avšak bez většího úspěchu.

Vír využil přesilovku k vítězství

Druhá půle pokračovala ve stejném trendu. Domácí tlačili, hosté srdnatě vzdorovali. V 51. minutě zvýšil na 2:0 po individuální akci Lahodného křižnou ranou Piskač. O pět minut později to bylo již 3:0. K nepřímému kopu z hranice velkého vápna se postavilo trio nejzkušenějších domácích. Střely se po rozehrání ujal Jaroslav Dufek a parádní placírkou vymetl růžek hostující branky. Následně mohli po dvou akcích ještě navýšit výsledek Piskač s Preislerem, nicméně prázdná branka se ukázala jako těžký oříšek. Po prostřídání hra domácích polevila. A tak v 79. minutě zkorigoval po zmatcích v defenzivě domácích na 1:3 přízemní střelou Tomáš Nečas.

Jiskra Vír
Petr Šenkýř, vedoucí týmu Víru: „Předvedli jsme si, že hrát proti 10 nemusí být vždy úplně jednoduché. Utkání jsme proti poctivě bránícímu soupeři kontrolovali. Předvedená hra byla bohužel dosti nervózní. Kaňkou na utkání je druhá neproměněná penalta v řadě.“

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě B
Václav Bureš, vedoucí týmu N. Vsi B: „Celý průběh ovlivnilo brzké oprávněné vyloučení našeho stopera. Po druhé brance domácích bylo o vítězi rozhodnuto. Mrzí mě jenom nevybíravý zákrok stopera Dufka na unikajícího Nečase, domácí obránce měl být rovněž odměněn červenou kartou. Jinak soupeř vyhrál zaslouženě a k vítězství mu gratuluji.“

Jiskra Vír
J. Skoumal [-] - M. Matuška [-] , J. Dufek [-] (76. A. Trefil [-] ) , L. Viktorin [-] , F. Rejda [-] - D. Lahodný [-] (78. R. Juřík [-] ) , V. Skoumal [-] , R. Škrabal [-] (46. K. Řehoř [-] ) , J. Preisler [-] - J. Smolík [-] , T. Piskač [-] (70. P. Jílek [-] )

T. Čížek [-] - D. Nejedlý [-] (32. P. Menšík [-] ) , F. Šandera [-] , J. Nečas [-] - T. Pohanka [-] , V. Beneš [-] , S. Kubík [-] , T. Nečas [-] - L. Jůda [-] , V. Novotný [-] - P. Nečas [-]

ČK: 6. F. Šandera .
Hráči zápasu: D. Lahodný .
Místo: Vír. Počet diváků: 100. Rozhodčí: SEDLÁŘ Filip - BULA Nikola, SKRYJA Stanislav.