15.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Vítězství bojovnosti a vůle

3

Na první jarní mistrák jelo áčko dne 27. 3. 2022 do Újezdce. Trenér Šebesta po Gambrinus cupu prohlásil, že v mistráku jeho mužstvo na malém hřišti soupeře z Hluku hráče udolá. To se mu vyplnilo jen v prvním poločase, a navíc k tomu mělo mužstvo Újezdce nakročeno velmi dobře.

Bohužel, druhý poločas jim nevyšel a Hlučané zvítězili zaslouženě, i když jsme dohrávali celý druhý poločas pouze v 10 lidech.

První poločas se více podařil domácím

Hosté začali moc profesorsky, přesto Martiš předvedl dvě pěkné akce, které však nevedly k ničemu.

V 6. minutě Hluk nechal po autu trestuhodně volného Vystrčila a bylo to z ničeho nic 1:0.

Ve 13. minutě neproměnil Martiš snad 110% šanci a ve 22. minutě to pak předvedl zase Kukla.

V 35. minutě velmi nešetrně fauloval Martiše Šmíd, čímž ho vyřadil z další hry a vystřídal ho 16letý David Zlínský.

Ve 44. minutě přišla další pohroma pro Hlučany. To Skovajsík, který měl Ž.K. za řečnění, zbytečně fauloval domácího hráče, a byl po druhé žluté vyloučen.

Co řekl trenér Vojtěšek v šatně zbývajícím 10 hráčům, to nevím. ale na hřiště nastoupilo jiné mužstvo.

Hostující tým jako vyměněný

Od začátku se Hluk tlačil k brance domácích a v 50. minutě se dostal k odraženému balonu Přecechtěl a vyrovnal na 1:1.

Od té doby převzal Hluk iniciativu hry a tlačili domácí

V 68. minutě Zelinka z úhlu zleva vytřel pavučinu protějšího rohu a změnili tak stav utkání na 1:2. Domácí se sice snažili vyrovnat, ale hostující hráči bojovali s velkým úsilím a přidávali k tomu i nesměrnou odolnost.

V 90. minutě atakoval Zlínský brankáře Pochylého v ně pokutového území, ten přihrál jen na nohu Romana Sopůška a ten mazácky završil opravdu povedený druhý poločas.

Spartak Hluk
Zdeněk Horák: Utkání bylo hodně nervózní, ale kluci to ustáli i psychicky. Kdyby někdo v poločase tipoval vítěze, určitě to nebyl Hluk, ale doslova hrdinský výkon našich, kteří stav utkání z prvního nepovedeného poločasu otočili.