11.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

V Rozsochách byly vidět gólové hody

6. V. Skoumal (vl.) , 21. J. Kalvoda , 37. P. Bureš , 49. L. Gál , 52. L. Andrejs , 53. P. Bureš , 85. T. Zítka , 90. F. Cacek
0

Hody, které se v Rozsochách slavily, pojali domácí fotbalisté ve velkém stylu. Svým fanouškům přichystali domácí miláčci jiné hody a to gólové. Celkem osmkrát v zápase si mohli domácí příznivci zakřičet gól.

Rozsochy v první půli třikrát skórovaly

V jedenáctém kole Okresního přeboru se střetly domácí Rozsochy, které držely sérii čtyř zápasů bez prohry a hostující nováček z Víru. Oba soupeře dělilo pět příček v tabulce. Domácí byli pátí, hostům patřila příčka desátá. Utkání začalo ve velkém tempu. Hosté měli první šanci utkání hned v první minutě, kterou ale zneškodnil Milan Juračka. V šesté minutě již si osmdesát domácích diváků zakřičelo poprvé gól. Centr z levé strany od Cacka, který hostující brankář Jaroslav Skoumal podběhl, spadl  přímo na nárt hostujícímu záložníku Vítu Skoumalovi a ten vymetl šibenici - 1:0. Ve 21. minutě se skóre v zápase měnilo podruhé. To se z přímého kopu trefil Jaroslav Kalvoda, který dloubákem poslal míč za Skoumalova záda - 2:0. Domácí dále drželi otěže utkání ve svých rukou a v 37. minutě se prosadil z bezprostřední blízkosti domácí kanonýr Petr Bureš - 3:0. Tím první poločas skončil.

Vírská obrana inkasovala dalších pět branek

Do druhého poločasu vlétli domácí ve velkém stylu, když v prvních osmi minutách skórovali hned třikrát. Ve 49. minutě přišla nahrávka ze středu hřiště do velkého vápna na Luďka Gála a ten prostřelil Skoumala počtvrté - 4:0. Hosté rozehráli a z následující akce domácích se hned prosadil Andrejs Lukáš, když si ve vápně narazil míč s Petrem Burešem a nedal Skoumalovi šanci - 5:0. Šestá branka utkání jde na vrub hostující obrany, kdy si Petr Bureš osobně pohrál s vírskou obranou a sám nekompromisně zakončil - 6:0. Utkání se dohrávalo v poklidném tempu, jak při tréninkovém zápase. Za zmínku stojí šance domácího Pavla Kučery, kterému hostující gólman ukradl branku. V 85. minutě přišel nádherný balón z pravé strany od Jana Smolky na volného střídajícího Tomáše Zítku, který zvýšil na - 7:0. Následoval tlak domácích, který vyústil v 90. minutě v osmou branku Františka Cacka, když po rohovém kopu Jaroslava Kalvody, který byl nakrátko rozehrán nedal Skoumalovi šanci - 8:0. Rozsochy si tak doma ponechaly všechny tři „Hodové body".

TJ Rozsochy
Bohumil Prášil, trenér: Začátek utkání ovlivnila neproměněná šance hostí a následně vlastní gól Víru. Dvě rychlé branky na začátku druhého poločasu udělaly ze zápasu tréninkové utkání.

Jiskra Vír
Marek Matuška, trenér: Jednoznačné utkání. Domácí byli jasně lepší.

TJ Rozsochy
M. Juračka [-] - I. Šťastný [-] , P. Bureš [-] (56. J. Holý [-] ) , P. Kučera [-] (82. T. Zítka [-] ) , J. Kalvoda [-] , L. Andrejs [-] (65. J. Smolka [-] ) , F. Cacek [-] , A. Bureš [-] (58. J. Nebola [-] ) , E. Šibor [-] , L. Gál [-] , J. Zítka [-]

Jiskra Vír
J. Skoumal [-] - K. Řehoř [-] (67. E. Čech [-] ) , I. Kadlec [-] (46. J. Preisler [-] ) , L. Viktorin [-] , M. Havel [-] - J. Smolík [-] (71. P. Jílek [-] ) , V. Skoumal [-] (62. J. Loukota [-] ) , M. Matuška [-] , D. Lahodný [-] - O. Rychlý [-] , D. Šenkýř [-]

ŽK: 20. D. Šenkýř , 41. I. Kadlec .
Hráči zápasu: J. Kalvoda .
Místo: Rozsochy. Počet diváků: 80. Rozhodčí: ŽĎÁNSKÝ Zdeněk - TOMANDLOVÁ Karolína, KÖNIG Miroslav.