13.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2015-2016

--

Souboj sousedů v tabulce vyhráli domácí

47. J. Vlček , 51. M. Zelený , 62. J. Vlček , 68. J. Vlček , 78. M. Zelený , 82. A. Vrdský - 30. R. Frolka (p.) , 84. D. Bílek
0

Golčův Jeníkov sice po první půli prohrával, ale parádním vstupem do druhé části zápasu otočili skóre a nakonec soupeře převálcovali. Skláři si tak na konec podzimu odvezli vysokou porážku, na kterou si mohli ovšem během už několikrát zvyknout.

K vidění byla i holomajzna

Na začátku prvního poločasu bylo utkání neurovnané a chvílemi se hrála holomajzna. Domácí si nedokázali nahrát víc jak dvakrát po sobě a hosté, kteří hráli opticky lepší fotbal, toho nedokázali využít a dostat se do kloudné šance. Až po půl hodině hry, po faulu na kraji šestnáctky šlo světelské béčko do vedení z pokutového kopu, který proměnil Frolka – 0:1. Domácí se probudili, hru vyrovnali a do konce poločasu stačili Vlčkem zahodit dvě šance.

Přestřelka přišla až po přestávce

Do druhého poločasu vlétl Jeníkov jak uragán a za šest minut otočil skóre utkání. Ve 47. minutě se Vlček protáhl světelskou obranou a vyrovnal – 1:1. Za tři minuty potom střídající Zelený ukázal hostům po průnikové přihrávce Piskače záda a nedal brankaři šanci – 2:1. Když po dalších deseti minutách přidal Vlček z křídla podél brankaře třetí gól – 3:1, domácí se uklidnili a začali hrát pohlednější fotbal. Jeníkovská záloha využívala toho, že hostující obrana nestačila rychlostně na Zeleného s Vlčkem a ti po přihrávkách za obranu přidali další dva góly. Šestou branku domácích přidal Vrdský po rohovém kopu hlavou – 6:1. Hosté potom ještě upravili výsledek, po centru z levého křídla se ocitl sám před Fendrychem Bílek a stanovil skóre na šest dva – 6:2.

TJ SOKOL Golčův Jeníkov
Jindřich Běhounek, vedoucí mužstva: „Po tragickém prvním poločase pomohlo domácím střídání Zeleného do útoku, bleskový nástup do druhého poločasu a v jeho průběhu hattrick nejlepšího hráče Vlčka.“

FK Bohemia Světlá nad Sázavou B
Martin Vaňkát, hráč: „První poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. My jsme dokonce vedli, ale pak jsme nechytili začátek druhé půle a to nás položilo. Pak už to bylo špatné.“

J. Fendrych [-] - J. Vlček [-] (70. J. Miřácký [-] ) , S. Šulc [-] (80. J. Forejt [-] ) , V. Koubek [-] , M. Piskač [-] , T. Koten [-] , A. Vrdský [-] , J. Rokos [-] , D. Novotný [-] (46. M. Zelený [-] ) , P. Vlášek [-] , T. Liška [-]

V. Provazník [-] - L. Bárta [-] (63. J. Novák [-] ) , M. Šmíd [-] , M. Muzikář [-] , P. Dvořák [-] , R. Frolka [-] , M. Pecha [-] , L. Tecl [-] , M. Karel [-] , O. Burda [-] , M. Vaňkát [-] (73. D. Bílek [-] )

Hráči zápasu: J. Vlček .
Místo: Golčův Jeníkov. Počet diváků: 50. Rozhodčí: BĚLOVSKÝ Jan - ODVÁŘKA Jan, BOHUNĚK Jaroslav.