--

--

Havířov doma zvládl duel s rezervou Opavy

0

Havířov byl v médiích v posledních dnech hodně vidět. Propírá se totiž návrat hrajícího kouče Indiánů Miroslava Matušoviče do Baníku Ostrava. Zatím si však ponechává i všechny funkce v Havířově. V neděli dopoledne dokázal svůj tým, kterému opět pomohl i na hřišti, dovézt ke třem bodům. Havířov díky brance kapitána Lukáše Skoupého vyhrál 1:0.

Skoupý rozhodl

Miroslav Matušovič, hrající trenér domácích, byl ještě v sobotu večer v Liberci, kde asistoval na lavičce hlavnímu kouč Baníku Ostrava, Korytářovi. Baník si odvezl prohru 2:1, a proto pro Matušoviče nebyla daleká cesta zpět zrovna veselá. Náladu si chtěl spravit hned v neděli dopoledne, kdy jeho Havířov hostil na domácím stadionu béčko Opavy. Matušovič se opět postavil na místo stopera. V první velké šanci zápasu se ocitl hned zkraje utkání domácí Jakub Hottek, ovšem pálil jen do břevna. V 9. minutě zkoušel štěstí Jaworek, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci. V 18. minutě se do velké příležitosti dostali opět domácí, jenomže Jakub Hottek branku ve slibné šanci přestřelil. V 21. minutě zahrával přímý volný kop opavský Adam Rolný, ovšem branku netrefil. Ve 34. minutě přišla otevírací branka utkání.  Jan Klejnot našel kapitána Lukáše Skoupého, který jemným obloučkem poslal míč do sítě – 1:0. Tento okamžik se v zápase ukázal jako rozhodující. Ve zbytku první půle už Havířov své vedení uhájil.

Další branka nepřišla

Ve druhém poločase se výkon rezervního týmu Opavy zvedl. Hosté začali pořádně kousat a šli minimálně za vyrovnáním. Dominik Fišer dokonce nastřelil tyč. Před brankou Indiánů došlo hned k několika situacím, které zaváněly gólem. Havířovská defenziva však i nadále odolávala. I domácí dokázali občas vystrčit růžky a zahrozit z brejků nebo ze standardních situací. Mohli své vítězství pojistit. Jenomže ani oni skórovat nedokázali. Na rozdíl od Opavy je to však nemuselo mrzet. Díky jediné brance z prvního poločasu nakonec oslavili výhru 1:0 a mile rádi přepustili poslední místo Velkým Karlovicím.

MFK Havířov
R. Smětak [-] - T. Wojnar [-] , J. Hottek [-] (75. P. Zupko [-] ) , T. Gistinger [-] (90. L. Vagner [-] ) , T. Gomola [-] (89. V. Osvěčík [-] ) , T. Omasta [-] , L. Skoupý [-] , J. Klejnot [-] , M. Jaworek [-] , M. Matušovič [-] , K. Skoupý [-]

SFC Opava B
K. Lasák [-] - P. Mezera [-] (78. P. Dřizgevič [-] ) , M. Hrabina [-] , M. Hrabina [-] , M. Hoza [-] - D. Fišer [-] , T. Machálek [-] , A. Rolný [-] (65. L. Češek [-] ) , J. Janetzký [-] - T. Mrázek [-] , T. Gebauer [-]

ŽK: 10. L. Skoupý , 37. M. Matušovič , 83. K. Skoupý - 42. M. Hrabina , 55. P. Mezera .
Hráči zápasu: M. Matušovič , L. Skoupý .
Místo: Tráva. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Dorušák Petr - SILNÝ Zdeněk, ŽUROVEC David.