--

Panák – Dolní Benešov 3:0, domácí útočník stihl hattrick za 10 minut

58. F. Panák (p.) , 60. F. Panák , 68. F. Panák
0

Petrovice v minulém kole remizovaly 0:0 ve Slavičíně, kde diváci viděli hned 3 neproměněné penalty. Hostily Dolní Benešov, který minulý týden doma padl s Valašským Meziříčím. První poločas branku nepřinesl, ale v tom druhém se hattrickem blýskl domácí Filip Panák, který jej stihl za 10 minut. Hlavně díky němu Lokomotiva zvítězila 3:0.

První půle bez gólu

Domácí Petrovice byly od úvodu aktivnějším týmem a snažily se svého protivníka z Dolního Benešova co nejrychleji zlomit. Jenomže hosté srdnatě vzdorovali a drželi čisté konto. Lokomotiva si chtěla pomoci nějakou standardní situací, ale ta ke gólu nevedla. Domácím trochu vázla kombinace. Dolní Benešov se také nebál zahrozit do útoku. Stav ovšem stále zůstával bezbrankový. Diváci se v prvních pětačtyřiceti minutách gólu nedočkali.

Panákův hattrick

Na začátku druhého poločasu měly Petrovice šanci jít do vedení, ale svou příležitost ještě nedokázaly využít. V 58. minutě ovšem dostali domácí velkou příležitost ke skórování. Po zákroku na Malíře se totiž pískala penalta. Pokutový kop s přehledem proměnil Filip Panák1:0. Načal tak své gólové představení. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Přišla chyba v dolnobenešovské rozehrávce, následoval rychlý brejk Lokomotivy a po pohledné kombinaci uklidil míč do sítě opět Filip Panák2:0. V 68. minutě dostal krásnou kolmici za obranu Malíř, přihrál před bránu volnému Panákovi, který už měl znovu snadnou práci – 3:0. Během deseti minut tak dokonal hattrick a o výsledku zápasu bylo takřka rozhodnuto. Zbytek utkání už domácí zvládli bez inkasovaného gólu a sami už žádný nepřidali. Petrovice tak porazily Dolní Benešov 3:0.

TJ Lokomotiva Petrovice
Pavel Bernatík (asistent trenéra): „Nebylo to vůbec lehké utkání. Zápas byl hodně vyrovnaný. V první půli se snad ani na jedné straně nezrodila žádná vyložená šance. My jsme byli o něco aktivnější, ale nedokázali jsme udržet balón vepředu. Po nějakých 10 minutách druhé půle jsme udělali nějaké změny. Filip Panák se vysunul na hrot a vlastně během 10 minut nastřílel hattrick. Hosté také měli nějaké šance, v závěru chytl tutovku reflexivním zákrokem náš brankář Švrčina. Ale každopádně byl pro nás konečně závěr o něco klidnější než v minulých kolech. Jsme na třetím místě, což je po podzimní části dobré. Určitě bychom rádi bodovali i příští kolo ve Frýdlantu. Snad se nám to povede.“

J. Švrčina [-] - P. Moskál [-] , J. Hoffmann [-] , D. Gill [-] , A. Leibl [-] - P. Kundrátek [-] (61. G. Molnári [-] ) , P. Malíř [-] (80. P. Miko [-] ) , O. Byrtus [-] , P. Škuta [-] - L. Kurušta [-] (56. L. Kundrátek [-] ) , F. Panák [-] -

FC Dolní Benešov
O. Kolenko [-] - J. Radek [-] , J. Majewski [-] , A. Baránek [-] (62. D. Klinger [-] ) , O. Haas [-] , M. Hartmann [-] , O. Adamík [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (78. M. Václavek [-] ) , M. Spruch [-] , J. Romaněnko [-]

ŽK: 45. J. Radek , 73. O. Adamík .
Hráči zápasu: P. Škuta , F. Panák .
Místo: Tráva. Počet diváků: 105. Rozhodčí: Silný Zdeněk - ŘEZNÍČEK Tomáš, VOJÁČEK Milan.