13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Koněšín doma nestačil na Nové Syrovice

10

Fotbalisté Koněšína si na svém hřišti proti Novým Syrovicím připsali další porážku v poměru 0:2

V první půli branka nepadla

V neděli se hrál v Koněšíně duel dvou celků z chvostu tabulky. Domácí cítili určitou šanci na prolomení série bez vítězství s ohledem nato, že už dokázali v předešlém ročníku Syrovice na jeho hřišti porazit a tentokrát přijeli hosté bez svého potrestaného špílmachra Sosnara. Koněšín tuto svoji naději živil pouze do přestávky…

Zápas začal úvodním desetiminutovým náporem hostů, kteří hýřili aktivitou a pohybem, jenže do pořádné vyložené vypracované příležitosti se nedostali. V zakončení chyběl klid, jako v případě Marka. Jenže to samé se dá říct i o domácích, kteří se postupem času srovnali s tempem hry, stylem soupeře a během první půle měli několik možností ke skórovaní, ale ani M.Konečný, ani Meczl nebyli úspěšní. Nejblíže gólu byl Koněšín těsně před přestávkou, kdy Polovčíkův oblouček padající na zadní tyč vyškrábl gólman do brankové konstrukce, od ní se odrazil na brankovou čáru, kde se od zad padajícího brankáře odrazil ven…první poločas tak skončil bezbrankovou remízou, která ještě dodávala domácím jistý optimismus do druhého dějství.

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

Vše ale utnula první minuta druhé půle, kdy Syrovice vstřelili první branku. Velký podíl na ní má hostující Vlček, který si prvním dotykem krásně zpracoval těžký dlouhý pas a naservíroval před branku Železnému – 0:1. Tento okamžik sebral domácím vítr z plachet a do zápasu se už do jeho konce nedokázali vrátit a najít recept na hru Syrovic. S otevřením hry se logicky otvírala okýnka v domácí obraně, čehož ale hosté nedokázali dlouho brankově využít. Hosté ale hráli co potřebovali a druhou pojišťující branku přidal dvacet minut před koncem znovu Železný – 0:2. Koněšín neměl hlavně psychické síly ještě s výsledkem něco udělat, a tak si hosté odvezli domů ze hřiště soupeře všechny body.

SK Nové Syrovice
Železný Jan, hráč: Velice důležité body vezeme ve slepované sestavě domů. Po nepodařeném prvním poločase se nám povedlo hned na začátku druhé půle vstřelit branku. Naše zodpovědná obrana soupeři nic nedovolila navrch sme přidali další gol a dotáhli utkání do vítězného konce