13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

Moravské Budějovice v Hartvíkovicích nezaváhaly

81. T. Urbánek - 11. M. Outulný (vl.) , 37. K. Svoboda , 52. L. Stehlík , 56. M. Neubauer , 60. M. Neubauer , 84. M. Kafka (vl.) , 85. K. Svoboda
10

Moravské Budějovice splnily v Hartvíkovicích roli favorita a zvítězily jednoznačně 7:1

Hosté o dva góly lepší

Na exdivizní půdu zajíždělo v sobotu první mužstvo Moravských Budějovic. V chladném a větrném počasí se dlouho nemohlo dostat do zápasového tempa a úvod patřil domácím Hartvíkovicím. Náznaky šancí domácích však zavčas hasila opět velmi dobře hrající obranná řada. Po deseti minutách přišel odražený míč po rohovém kopu do kterého se opřel Josef Kosmák a tečující obránce jeho přízemní střelu již nedokázal míč poslat mimo tři tyče - 0:1. Poté měl šanci opět Josef Kosmák, ale jeho zakončení v samostatném úniku ze strany mířilo nad a střílený centr Kamila Svobody si domácí obrana srazila na břevno. Velkou šanci měl i Mario Premar, ale opět na zadní tyči zbrkle zakončoval nepřesně. Na rozdíl dvou branek odskočili hostující fotbalisté ve 37. minutě. Kamil Svoboda si naběhl na českou uličku a v samostatném úniku si počínal sebejistě - 0:2. To už na hřišti pokulhával Josef Kosmák, který po špatném došlápnutí utrpěl výron kotníku a o poločase musel střídat. Další rána pro kádr budějovického "áčka" přišla ve 41. minutě. Jan Čech po zisku míče zůstal ležet na trávníku zřejmě s natrženým lýtkovým svalem. Do poločasu přišla ještě jedna hrozba od domácích, ale slabé zakončení domácího útočníka pod tlakem hostujících beků skončilo v rukavicích Tomáše Kyzlinka.

Hosté se po pauze rozstříleli

Druhá půle už byla plně v režii hostujících hráčů. Po sedmi minutách skončil centr střídajícího Ondřeje Fedry na tyči a po překvapivém odrazu skončil míč přesně na kopačce dalšího střídajícího hráče, předsedy Libora Stehlíka, který dal jeden z nejlehčích gólů kariéry - 0:4. O další čtyři minuty se po kombinaci na pravé straně hostujících plejerů dostal k odraženému míči Matouš Neubauer a dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě - 0:4. V 60. minutě si Matouš Neubauer naběhl na kolmici v pohodě hrajícího Kamila Svobody a podél brankáře v poklidu zvýšil na rozdíl pěti branek - 0:5. Poté přišla gólově slabší pasáž, ale o šance nebyla nouze. Kamil Svoboda pálil v samostatném úniku pouze do rukavic brankáře, který navíc zlikvidoval i šance Libora Stehlíka, Jana Horeckého či šanci na hattrick Matouše Neubaeura. V poslední desetiminutovce viděla hrstka diváků další tři branky. Nejdříve snížili domácí, když domácí Tomáš Urbánek v samostatném úniku překonal hostujícího brankáře - 1:5. Tři minuty na to si však do vlastní branky poslal míč Miloslav Kafka a tečku za zápasem udělal Kamil Svoboda, který tentokrát tváří v tvář Petrovi Chalupovi potvrdil pověst kanonýra - 1:7.

SK Moravské Budějovice
Kyzlink Tomáš, hráč: První poločas jsme nehráli dobře a neseděl nám hrbolatý terén. Přesto jsme si dokázali vytvořit pár šancí a dvě z nich proměnili. Do druhého poločasu jsme naopak vstoupili velice dobře a dali branky, které nám daly klid na kopačky. Kaňkou zápasu samozřejmě je, že jsme přišli o další dva hráče. Bohužel již dneska víme, že za týden s Lipníkem budeme rádi pokud nás bude jedenáct... Chybí nám Dušek, Pařízek, Šplíchal, Mario Premar a k nim se pravděpodobně přidá Čech s Kosmákem. Navíc béčko hraje zároveň a řeší úplně stejné problémy."