2.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

--

Zápas byl zrušen

Mosty ani na dvanáctý pokus nebodovaly

14

Tým Mostů zažívá ohromnou sérii porážek. Ani na 12. pokus nedokázali vyhrát, ba naopak, od jednoho z nejlepších týmů letošního ročníku 1.B třídy sk.C vyfasovaly pět branek na cestu domů. Nic na tom nezměnila ani lehce protočená sestava domácích.

Jako první udeřily Mosty a šly poprvé v sezoně do vedení

Na hřiště prvního týmu soutěže přijely poslední Mosty u Jablunkova, které doposud nezískaly ani bod.

Domácí tým nastoupil v lehce protočené sestavě, což trenér Vendryně avizoval již dlouho před zápasem a Mosty se přijely poprat v sestavě s dvěma dorostenci. Od začátku zápasu se taktovky ujal domácí tým, ovšem na těžkém terénu jsme z jejich strany se nedočkali nějakých hezkých akcí. Vendryně byla na míči, zkoušela se dostat do zakončení, což se jí dařilo jen zřídka, hosté úporně bránili a vítr tomu taky moc nepřidal.

Postupně se do šancí dostali Vendrynští Mitrenga, Teofil, Wawreczka a Divina, ale ani jeden z nich nedokázal poslat svůj tým do vedení. Hosté se poprvé ke kloudnější akci na půlce soupeře dostaly po 30. minutě a vytěžili z této situacec maximum. Odražený míč se dostal ke Kufovi, který vystřelil z velké dálky a míč po teči Vendryňského stopera Hulboje skončil za zády Kolarczyka. Netrvalo dlouho a domácí vyrovnali, zpoza vápna vystřelil kapitán Divina, který utáhl střelu přesně k tyči.

Nepříliš záživná první půle tedy skončila remízou, za kterou museli být spokojenější určitě hosté.

Vendryně duel rozhodla slepenými góly

V druhém poločase se víceméně opakoval stejný scénář, Vendryně hrála na míči a snažila se tvořit šance proti bránícím Mostům. Postupem času se projevila fyzická připravenost obou celků a dvěmi slepenými góly zápas rozhodl Szymczyk, který dvakrát ukázkově uklidil míč k tyči. Za domácí na konečných 5:1 zvyšoval ještě Teofil a Konderla.

TJ Vendryně
Lukáš Martynek - trenér: Ze zápasu s Mosty jsem měl upřímně trošku strach. Hra proti poslednímu v téhle fázi sezóny vždycky bývá nepříjemná a vlastně se nám to potvrdilo. V prvním poločase se soupeř na naší půlku dostal poprvé snad v 35. minutě a co se nestalo, po tečované střele se dostali do vedení. Podařilo se nám ale velmi rychle vyrovnat a o poločase v kabině jsme byli celkem vklidu, protože jsme věděli, že je jen otázka času, kdy nám to tam začne padat. Trošku jsme přeskupili řady a řekli si, že potřebujeme více pohybu v šestnástce soupeře a povedlo se. Trošku jsme protočili sestavu, což jsme plánovali dlouhodobě a splnili jsme povinnost, takže spokojenost.