13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

--

--

Raškovickou šňůru vítězství nezastavily ani Věřňovice

22

7! Takový je aktuálně dlouhá šňůra po soubě jdoucích vítězství party kolem trenéra Zdeňka Skotnicy. Raškovický celek, nezaváhal ani v duelu ve Věřňovicích, kam přijížděl s vizitkou, aktuálně nejlepšího celku za posledních pět kol. Věřňovickým, naopak skončila série 3 vítězství.

Krásný gól Tobiáše byl ozdobou první půle

Utkání se muselo fanouškům líbit, protože se hrál svižný fotbal nahoru, dolu. Po prvních oťukávajících 10 minutách to byli domácí, kteří mohli udeřit. Za obranu se dostali hezkou akcí a Pešák skvělým vyběhnutím míč vyráží. O 2 minuty později se domácí prokombinovali do hostující16ctky a technickou střelou k tyči se musel opět zaskvět Pešák. Poté přebrali otěže zápasu raškovičtí. Tobiáš v 15 minutě dostal míč za obranu, obešel i brankáře, střelu ale domácí hráč vykopává z brankové čáry! Z následného rohu se však ujímají hosté vedení 0:1, protože na roh Janošce si nejlépe vyskočil Preči a hlavou dává vedení v zápase svému celku.

Další hezká akce přišla ve 26. minutě, kdy hostujícímu kapitánovi Kožarovi domácí opět vykopávají míč z brankové čáry. Běžela 29. minuta a standardka domácích, kterou skvěle kopli a hlavou nedal domácí hráč Pešákovi šanci. Rychle se ke slovu, ale dostali opět hosté a ve 39. minutě si vzali vedení zpět, opět po centru Janošce dává hlavou Kožar gól na 1:2. Aby toho nebylo málo, o minutu později přišla nejhezčí akce zápasu. Tobiáš navedl individuálně míč středem hřiště a dobrých 25 metrů vymetl šibenici domácímu gólmanovi 1:3.

Preči přidal svůj druhý gól

Druhý poločas, již takové tempo neměl a s vidinou náskoku, hosté kontrolovali průběh utkání. V 61 minutě, ale zvyšují náskok na 1:4, to totiž Kožar vrací míč do 16ctky na volného Prečiho a ten pohodlně hlavou dává klid na hostující kopačky. 64 minuta a domácí snad na 3x nemůžou prosřelit skvělého Pešáka. Hezký okamžik přišel také v 68 minutě, protože střídající Žáček lobuje z 30 metrů domácího gólmana a když už lavička hostů zvedala ruce, míč se odrazil pouze od tyče ven. Poslední šanci v utkání měl střídající Adámek, když tísněný přestřeluje z malého vápna domácí branku.

TJ Pražmo - Raškovice
Zdeněk Skotnica - trenér: Na zápas do Věřňovic jsme se všichni moc těšili, předvedli jsme jednoznačně nejlepší výkon podzimu a odvezli si po zásluze všechny 3 body. Již v týdnu jsme museli řešit zranění naší stálice Kacíře, který si na tréninku poranil tříslo a když vzpomeneme Slavíka, byl to druhý stoper mimo hru. Na jeho místo se postavil střední záložník Papaj a vedl si mimořádně dobře. Naopak jsme již mohli počítat s uzdraveným Tobiášem. Hráči dnes plnili na 100% moje pokyny a podali skvělý výkon všichni od brankáře až po náhradníky. Domácí tým jsme měli načtený a připsali si zasloužené sedmé vítězství v řadě. Dostali jsme se opět výše v tabulce a doufejme, že forma všem zůstane i v dalším utkání kdy doma přivítáme nováčka z Bašky. Moc bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás mohutně povzbuzovali celé utkání.