13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

9. A. Puczok (p.) , 13. M. Hojdysz , 32. T. Spratek , 55. A. Puczok , 64. P. Turoň - 79. D. Frola
22

Souboj dvou celků z dolních pater tabulky se odehrál v Nýdku, kam přijely, letos tragické Mosty. Ty stále čekají na jakýkoliv bodový zisk a nepovedlo se jim to, ani pod horou Čantoryjí, odkud si odvezli pětigólový příděl.

O poločase bylo prakticky rozhodnuto

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, kteří v deváté minutě mají možnost zahrávat pokutový kop po faulu na Stonawského. K exekuci se jako v posledních zápasech staví Puczok, brankář Musil vystihl směr a dokonce si na míč sáhl, ale mimo tři tyče jej nevytáhl. Domácí aktivita nepolevuje ani po prvním gólu, ve 13.minutě zpoza šestnáctky střílí Hojdysz a jeho dobře mířená rána končí v síti - 2:0. Stále hrají na míči více domácí, kteří po dvou pokusech a několika zákrocích hostujícího brankáře jdou ve 32 minutě do tříbrankového vedení, Spratek střílí do středu branky, smolně pro hosty obránce tečuje míč k levé tyči a brankář Musil, tak byl bez šance. Hosté v prvním poločase měli dva úniky, ale pouze jedinou střelu.

Padly ještě tři branky

V druhém poločase jsou jasně lepší nýdečtí, kteří se snaží navýšit vedení. To se jim daří za deset minut, od úvodního hvizdu, kdy si Puczok navádí míč na střed a technickou střelou nedává šanci brankáři hostí. V 64. minutě se po skrumáži před brankou Mostu dostává k dorážce Turoň a dává tak pátý gól utkání, domácí prostřídají a dávají šanci celé lavičce. Mají i další šance ke skórování, ale další gól už nevsítili, hosté z ojedinělé šance a úniku po lajně vstřílí svou jedinou branku, kdy se prosadil Frola, a poté se zápas dohrává v klidném tempu.

Videozáznam z utkání:

TJ Sokol Nýdek
Viktor Polok: Povinné vítězství proti soupeři, který spíš zápas přišel odchodit než odehrát, jsme rádi za vítězství, za to že nastoupili všichni hráči, jediná kaňka je inkasovaný gól. Výhru musíme potvrdit proti daleko silnějšímu soupeři

D. Stach [-] - M. Hojdysz [-] (64. A. Jóni [-] ) , P. Turoň [-] (64. V. Polok [-] ) , P. Příborský [-] , T. Spratek [-] - L. Cienciala [-] , A. Puczok [-] , L. Kantor [-] , P. Placzek [-] (75. J. Šulák [-] ) , M. Kluz [-] (75. P. Krzyžanek [-] ) - J. Stonawski [-] (38. T. Lamacz [-] ) -