13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

--

--

Horní Suchá rozstřílela Inter

22
V sobotním odpoledni přivítal fotbalisté Horní Suché na domácím hřišti ve Sportovním areálu František jednoho z favoritů soutěže Inter Petrovice.

Horní Suchá jasně lepším celkem

Hosté z Petrovic přijeli do Horní Suché bez svého nejlepšího střelce Petr Horáka, domácí naopak nastoupili kompletní sestavě. Nástup družstev před utkáním měl slavnostní nádech. Bývalý hráč, trenér a funkcionář Horní Suché Tomáš Vychopeň oslavil 50. narozeniny, a tak přijal gratulace předsedy Ivana Mariniho a kapitána Jana Janovského.    Horní Suchá nechtěla ponechat nic náhodě a od prvních minut se tlačila do útoku, počáteční drtivý tlak se Interu podařilo udržet pouhých 8 minut, kdy padla první branka střelou z kopačky domácího útočníka Tomáše Nového - 1:0. Sušané se i nadále tlačili do útoku, a protože se i hosté snažili o kombinační fotbal, přítomných 200 diváků sledovalo velmi pohledné utkání. Inter však narážel na pozornou domácí obranu a tak se v 1. poločase rodily šance pouze na straně domácího celku.   Horní Suchá si chtěla vedení pojistit, avšak hosty držel nad vodou svými zákroky brankář Chmelař, za kterého občas zaskočil některý z obránců. Krásný fotbalový moment nastal ve 40. minutě, kdy domácí velmi dobře hrající útočník Filip Kux v plném sprintu zatáhl míč po pravé straně a nádhernou přihrávkou přes celou šířku našel Dominika Pastuška, který se zasekávačkou zbavil Petrovického obránce a střelou k tyči nedal Chmelařovi šanci - 2:0. První  poločas tak skončil dvoubrankovým náskokem fotbalistů SK Horní Suchá, jedinou kaňkou bylo zranění Tomáše Nového, který byl nucen ve 32. min. střídat.

Útočné utkání a domácí gólové hody pokračovaly

I ve druhém poločase se hrál oboustranně pěkný kombinační fotbal, a do první velké šance se dostali fotbalisté Interu, brankář Tomáš Lincer však díky včasnému vyběhnutí fantastickým zákrokem nedal Interu možnost se radovat. Domácí hráči se stejně jako v prvním poločase tlačili do zakončení, a tak se hostující obrana a brankář Chmelař měli co otáčet. V 62. min. Filip Kux pronikal do pokutového území a hostující obránce musel zatáhnout záchrannou brzdu pomocí faulu. Rozhodčí Podracký neváhal a kopala se penalta. Honza Janovský nedal Chmelařovi šanci - 3:0.

Horní Suchá pokračovala v útočné hře a dostávala se do šancí, jednu z nich proměnil devatenáctiletý záložník Filip Přichystal - 4:0. V 90. min. postupoval sám na hostující branku Standa Ryt, jeho následnou středu však brankář Chmelař fantastickým zákrokem vytěsnil mimo tyče své branky. Velmi pohledné utkání s útočným festivalem domácích hráčů tak skončil 4:0. Domácí hráči tak dali zapomenout na nevýrazný výkon z minulého týdne v Hnojníku a svým výkonem potěšili početné domácí fanoušky.

Videosestřih:

Sportovní klub Horní Suchá
Zdeněk Menoušek: Velmi dobře a zodpovědně odehrané utkání s pěknými vypracovanými góly.

TJ Internacionál Petrovice
Patrik Chmelař: Do Horní Suché jsme jeli s výbornou sérii 4, po sobě jdoucích zápasů bez prohry. Bohužel pro nás, s námi neodjel náš nejlepší střelec Petr Horák, a aby toho nebylo málo, zranil se nám v tomhle zápase i můj bratr Denis, který musel po 20. minutách opustit hřiště. V tomhle zápase, do čeho hráči Suché kopli, skončilo za mými zády, i když jsem se snažil ze všech sil klukům pomoci a víc neinkasovat. Horní Suchá v utkání zaslouženě vyhrála a my si musíme vzít ponaučení a do dalšího zápasu jít se vztyčenou hlavou.

T. Lincer [-] - T. Wojtyna [-] (88. D. Klimprle [-] ) , J. Janovský [-] , J. Pietrasz [-] , T. Nový [-] (32. F. Přichystal [-] ) , F. Kux [-] (81. S. Ryt [-] ) , D. Pastušek [-] , J. Rychtařík [-] , A. Ševčík [-] (81. A. Valášek [-] ) , D. Dawid [-] , R. Kubját [-]

P. Chmelař [-] - P. Czyž [-] (81. M. Konderla [-] ) , S. Varga [-] (64. R. Dvořák [-] ) , R. Szkuta [-] , D. Chmelař [-] (19. D. Pavlica [-] ) , M. Brzóska [-] , J. Martikán [-] , M. Kačinsky [-] (64. D. Stemon [-] ) , P. Lukosz [-] , J. Sznapka [-] , D. Štastný [-]

ŽK: 62. P. Chmelař .
Místo: Horní Suchá. Počet diváků: 200. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - BARTEK Libor, KROKOSZ Zdislav.