6.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

--

--

Nýdek porazil nováčka soupeře z Bašky

15

Fotbalisté Nýdku si konečně připsali plný bodový zisk. Bodová injekce, která už byla pořádně potřeba přišla v utkání proti nováčkovi soutěže Sokolu Baška, ta zatím na své první body v 1.B třídě stále čeká. V článku naleznete mimo jiné, také videozáznam celého duelu.

Baška dvakrát vedla

Do utkání vstupují domácí aktivně na míči. Baška v prvních minutách spoléhá na rychlé protiútoky a právě jeden takový v 9.minutě dotahuje do úspěšného konce. Trefil se Michal Lys - 0:1.

O minutu později odpovídají domácí. Spornou ofsajdovou situaci rozhodčí pouští a za míčem se žene Luboš Cienciala, který chladnokrevně srovnává stav utkání na 1:1.

Výživná úvodní čtvrthodina pokračuje minutou 14., prosazuje se Tomáš Horňák, který si hlavou našel vysoký míč a vrací Bašce vedení v utkání 1:2.

Ofenzivní utkání pokračuje a hra se vyrovnává.

Ve 22.minutě je srovnáno i skóre. Lukáš Mendrok využil zaváhání Bašky, která na chvíli přestala hrát a srovnává na 2:2.

Výživných 22 minut hry, daných především nedůslednou defenzivní činností pokračuje i nadále, šance se střídají na obou stranách, jen branku již do poločasu nevidíme.

Prosazovali se jen domácí

Obraz hry v druhé půli je celkem jednoznačný, Baška se brání - Nýdek drží míč a kontroluje hru.

V 55.minutě jejich převaha nese ovoce a domácí se dostávají poprvé v utkání do vedení. Szotkowski si zpracoval dlouhý míč za obranu a prostřelil k tyči brankáře Řízka.

O osm minut později se hlavou trefuje i Příborský a posílá domácí do dvoubrankového vedení.

Hosté poté dvakrát hrozí rychlým protiútokem, ale na místě je pozorný brankář Stach, který obě šance likviduje.

Videozáznam utkání (díly na sebe navazují)

TJ Sokol Nýdek
Viktor Polok - asistent trenéra: Konečně jsme se dočkali výhry, ale opět jsme se neskutečně a zbytečně nadřeli, vlastními chybami jsme mohli o výhru přijít, což se naštěstí nestalo a my můžeme být alespoň chvíli spokojeni.

D. Stach [-] - F. Szotkowski [-] (78. L. Kantor [-] ) , P. Turoň [-] , P. Příborský [-] , T. Spratek [-] - V. Szmek [-] , A. Puczok [-] (86. T. Trněný [-] ) , P. Placzek [-] (68. M. Kluz [-] ) - L. Mendrok [-] (86. A. Jóni [-] ) , L. Cienciala [-] , R. Tlacháč [-] -