1.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Na nepříjemné půdě Zlechova dokázaly Bojkovice zvítězit 0:2

3

K poslednímu podzimnímu utkání zajížděly Bojkovice na nepříjemnou půdu k předposlednímu týmu ze Zlechova, který po výměně trenéra a získanému bodu v Nivnici chtěl bodovat i proti Bojkovicím.

0:0 v první půli

První poločas se Zlechov nikam nehnal, hrál ze zabezpečené obrany a vyrážel k protiútokům.

Bojkovice hrály na nekvalitním povrchu pomalu a nedokázaly moc najít recept na tvrdou hru soupeře.

Za zmínku stojí jen série rohů, která vyvrcholila hlavičkou Vargy a dorážkou Vojty Doliny. Gol však rozhodčí Horvát neuznal pro faul Jančaříka na domácího obránce.

Druhou šanci měl po průniku Vojty Doliny na hlavě Slavíček, ale jeho nedůraznou střelu chytil brankář Červenka.

Červená karta pro trenéra a 2 góly k tomu pro Bojkovice

Do druhé půle nastoupili Bojkovice v jiném rozestavení na 2 útočníky a s cílem co nejvíce zrychlit hru.

Hned v 50. minutě se ocitl v dobré šanci Jančařík, ale trefil pouze břevno.

V 54. minutě po autu a prodloužení Vargy, postupoval z pravé strany k brance Zlechova Vojta Dolina a našel na zadní tyčce zcela volného svého bratra Víťu, ten se nemýlil a otevřel stav utkání.

Zlechov po inkasovaném gólu chtěl vyrovnat, ale zmohl se pouze ke 3 rohům, které nebyly nijak nebezpečné.

V 70. minutě po střetu Víta Doliny s domácím obráncem se Bojkovice dožadovaly odpískání penalty. Rozhodčí však tuto situaci posoudil, že šli oba hráči do balónu stejně, tudíž nepísknul faul na žádnou stranu.

To však vytočilo trenéra Bojkovic Lišku, když zkritizoval rozhodčího slovy: “Ty dacane, pískej to!” Rozhodčí Horvát napomenul trenéra Lišku žlutou kartou, navíc trenér neměl u sebe vysačku a za to dostal trenér druhou žlutou kartu, a tudíž musel jít ze střídačky.

Do konce utkání Bojkovice hrozily ze standartních situaci a centrech ze stran, ale zakončení nebylo důrazné.

Uklidnění přišlo až v 91. minutě, kdy po samostatném úniku na brankáře Červinku, předložil Kundrata před prázdnou branku balón Gorčíkovi. Bojkovice po podzimní části obsadili 4. místo, kdy určitě mrzí ztráty se Šumicemi, Nivnicí Koryčany a Újezdcem.

Zlechov se nachází na předposledním místě a na jaře budou Zlechov čekat záchranářské práce, kdy zřejmě o sestup se poperou s Fryštákem a Nedachlebicemi.

SK Zlechov
Ohlasy - SK Zlechov - Hynek Vaněk: Sobotní větrné dopoledne přineslo bezgólový první poločas, ve kterém jsme plnili všechny stanovené pokyny. V některých pasážích jsme byli i lepší a dokázali si vytvořit šance, které však nedotáhli do konce. Hostům se po sérii několika rohů podařilo dát i gól, ten byl ale vstřelen po faulu Vargy. Do kabin se šlo za stavu 0:0 zaslouženě. V druhé půli měli již hosté navrch a podařilo se jim vstřelit první gól. Druhý poločas se hrál převážně mezi šestnáctkami a šancí bylo jako šafránu. Zlechov se nedokázal dostat do větší šance, a tudíž nemohl vyrovnat. Hřebíčkem do rakve byl druhý gól v poslední minutě. Kdybychom hrál svou hru, tak jako v prvním poločase, bod bychom si určitě zasloužili.