5.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Bedřichov po pátém kole stále čeká na první výhru

18

Fotbalisté Bedřichova se ani v 5. kole Krajského přeboru výhry nedočkali. I když v poločase v Ledči nad Sázavou vedli 1:0, vedení neuhlídali a po konci utkání byla spokojenějším týmem domácí Ledeč nad Sázavou - výhra 3:2.

Domácí hráli, gól ale vstřelil Bedřichov

První poločas začal opravdu vlažně, oba týmy chtěly hrát ze zabezpečené obrany a nikomu se nechtělo moc tvořit. Míč byl spíše na kopačkách stoperů obou týmů. Hned v úvodu kopali domácí fotbalisté roh, hosté tento míč odvrátili a z protiútoku hrozil hostující Lacina, jehož střela skončila těsně vedle Bezděkovy branky. Poté ale pokračoval defenzivní fotbal na obou stranách, ani jeden tým nechtěl příliš útočit. Domácí poprvé ostře zaútočili až ve 24. minutě, když na hostující branku z protiútoku postupoval Trpišovský s Toulou, druhý jmenovaný nepřesně přihrál a bylo po akci. Poté následoval další protiútok, kdy domácí křídelník Bačkovský přestřelil Šánovu branku. Druhá polovina první půle pak byla spíše v režii domácích, ale ten, kdo vstřelil branku, byl hostující Lacina, který ve 41. minutě šťastně udržel míč a propasíroval ho skrze obranu domácích až za záda Bezděka 0-1. Do kabina se tak šlo po defenzivně laděné první půli za stavu 0-1

Domácí rozhodli pět minut před koncem

Druhý poločas, jako by vůbec nenavazoval na ten první, do druhé půle nastoupily oba týmy v úplně jiné morálce, všichni chtěli útočit. Domácí hodně otevřeli svoji hru a snažili se vyrovnat, toho naopak využili hosté, které hnala do útoku početná skupina bedřichovských ultras na výjezdu. V největší šanci byl opět Lacina, jehož balón nějakým zázrakem vykopl z brankové čáry domácí obránce Karel. A tak přišel trest v podání branky domácích. Domácí útočník Trpišovský dostal míč za obranu, poté ho zasekl a posunul za sebe na nabíhajícího Bačkovského, který propálil Šánu střelou na zadní tyč 1-1. O 2. minuty později mohli domácí rychle dokonat obrat, ale Vodičkův přesný míč nedokázal využít opět Bačkovský a jeho střelu chytil Šána. Nadále jsme sledovali otevřený fotbal plný šancí na obou stranách. Navíc se k výkonu týmů přidal také hlavní rozhodčí, který prazvláštním výkonem kvalitě zápasu příliš nepomohl, navíc musel trestat i lavičku hostí. Poté, když se Ledeč tlačila za obratem, opět přišel trest v podání týmu Bedřichova, po závaru při rohovém kopu hostí se míč odrazil na zadní tyč, kde byl hostující kapitán Göth faulován domácím středopolařem Toulou, kterému to na mokrém terénu podjelo a nezvládl svůj pád, při pádu zatáhl kapitána s sebou k zemi, smolný okamžik pro domácí. Penaltu proměnil opět Lacina 1-2. Naštěstí pro domácí, hned po rozehrávce hosté faulovali právě Toulu, který z následné standardní situace posadil míč na hlavu Vodičky, který míč uklidil a opět srovnal. Nervy drásající zápas, ve kterém šlo oběma týmům opravdu o hodně, nakonec rozhodl míč z 85. minuty, domácí útočník Trpišovský byl krásně nalezen opět Toulou, obešel soupeře a krásně našel střídajícího Martínka, který uklidil míč do odkryté branky a stal se tak domácím hrdinou. V závěru zápasu ještě sudí Holub nastavil 2 minuty, ale domácí už s poklidem uhlídali zaslouženě vydřené body.