2.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

Žirovnice se v Okříškách rozstřílela

56. M. Mašek , 61. V. Bulant - 7. J. Smrčka , 30. D. Rozporka , 37. V. Kučera , 71. J. Vodáček (p.) , 79. T. Binka (vl.) , 90. V. Kučera
13

Ještě o gól více než Speřice vstřelila v úvodním kole Žirovnice. V Okříškách se trefila hned šestkrát...

Po poločase bylo rozhodnuto

Do prvního utkání vstoupili lépe hosté, když se v 7. minutě po chybě domácích ve středu hřiště dostal k míči hostující Smrčka, sám před Fialou nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Domácí vzápětí mohli dvakrát odpovědět po centrech z levé strany, ale hostující obrana i s brankářem si s dorážkami poradila. Ve 20. minutě šel sám na brankáře V. Bence, ale jeho pokus zneškodnil hostující brankář. Hosté udeřili po chybách obrany v rozmezí 30. a 37. minuty hned dvakrát, když šťastnými střelci byli Rozporka a Kučera – 0:3.

Domácí pouze korigovali výsledek

Ve druhém poločase chtěli domácí s utkáním něco udělat. Po rohovém kopu Ryšavého se v 56. minutě prosadil hlavou Mašek. Za dalších 5 minut nachytal hostujícího brankáře domácí Bulant, když jej z hranice velkého vápna přehodil. Domácí byli na koni a vyrovnání viselo ve vzduchu. Hosté však využili zaváhání domácí obrany a po faulu Binky v pokutovém území měli možnost zahrávat pokutový kop. Z něj se nemýlil Vodáček – 2:4. Domácí se snažili zkorigovat výsledek, ale V. Bence po samostatném úniku trefil pouze boční síť. Vzápětí domácí Binka zahrál míč tak nešťastně, že míč z 20 metrů zapadl pod břevno vlastní branky – 2:5. Těsně před závěrem se ještě dostal do samostatného úniku hostující Kučera a svou druhou brankou domácí tým dorazil – 2:6.