1.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Bezdružice zvládly těžký duel a zvítězily

0

V sobotním zápase se na hřišti Bezdružic představili hráči Újezda. Domácí tým i se štěstím dokázal zvítězit.

Oba týmy byly od začátku nervózní

Hned od úvodního hvizdu bylo poznat, že se jedná o první zápas. Na obou stranách byla řada nepřesností, na hráčích byla vidět nervozita. Týmy se po slabší úvodní desetiminutovce začali osmělovat. Jako první zahrozili hosté, ovšem každý jejich pokusil skončil na dnes bezchybném Luďku Beranovi. Brankář domácích dnes zlikvidoval celkem 3 nájezdy hostujících hráčů. Na gól diváci čekali do 27. minuty, kdy domácí rozradostnil střelec Josef Musil. Do konce poločasu už se skóre neměnilo, domácí drželi nejtěsnější vedení především díky skvělému gólmanovi. Fotbalisté Újezda mohli litovat neproměněných šancí.

Újezd se nechtěl vzdát bez boje

Ve druhém poločase hosté přidali na obrátkách a zatlačili soupeře na vlastní polovinu. Domácí ovšem nadále držel brankář Beran. Toho se podařilo překonat až v 67. minutě, kdy se prosadil záložník Martin Dvořák - 1:1. Po vyrovnání se hra trochu zklidnila, ale jen na okamžik. Domácí se snažili utkání zvrátit na svou stranu, ale museli se zároveň i bránit nebezpečným výpadům hostí. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, domácí udeřili. V 88. minutě si na přímý kop naskočil Jiří Gengel a rozjásal domácí příznivce. Bezdružice tedy zásluhou pozdního gólu a kvalitního gólmana dokázali na úvod ročníku zvítězit v poměru 2:1

TJ Jiskra Bezdružice
Petr Maroušek: Zápas byl vyrovnaný, bylo vidět, že se jedná o první zápas sezony. Na hráčích byla vidět nesehranost a nevyhranost. Podržel nás skvělý Beran. Cenné vítězství.

TJ Sparta Dlouhý Újezd
Ludvík Jüthner: První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách, my je nedokázali proměnit a domácí ano. Ve druhém poločase jsme dostali soupeře pod tlak, vytvořili jsme si řadu šancí. Výborně domácím zachytal brankář a my opět doplatili na neproměňování vyložených šancí.

L. Beran [-] - M. Kalista [-] (79. L. Blažek [-] ) , J. Korynta [-] , V. Gábor [-] , D. Kadlec [-] - J. Gengel [-] , M. Sládek [-] , M. Filip ml. [-] , M. Dvořák [-] (74. D. Maroušek [-] ) - J. Musil [-] , L. Čada [-]

T. Kopolovič [-] - M. Dvořák [-] , P. Houda [-] - L. Gitta [-] - J. Švábek [-] , P. Roháč [-] , M. Vrba [-] , V. Zeman [-] , P. Chejnovský [-] , M. Stoklasa [-] , T. Landrgott [-]

ŽK: 73. M. Kalista - 88. J. Švábek .
Hráči zápasu: L. Beran - M. Dvořák .
Místo: Bezdružice. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - PLZÁK Martin, RADA Jiří.