--

--

Hlučín uhrál na Slovácku bod

6

Fotbalisté FC Hlučín v bojovném utkání 2. kola MSFL remizovali na půdě rezervy 1.FC Slovácko 0:0.

Velká šance na obou stranách

Svěřenci trenéra Romana Westa jeli do Kunovic s cílem navázat na vítězství z 1. kola MSFL nad Dolním Benešovem. Nedělní dopolední klání se hrálo od úvodních minut ve vysokém tempu, oba týmy sváděly tuhý boj zejména ve středu hřiště. Zajímavých fotbalových momentů ale bylo poskrovnu, ofenzivním hráčům na obou stranách chyběl větší nápad. Největší šanci 1. poločasu si Hlučín vypracoval po umístěné střele Padycha, tu však brankář Borek v 19. minutě vyrazil na roh.

„Celý zápas byl víceméně vyrovnaný, a remíza je z celkového pohledu nejspíš i spravedlivá. Místy jsme měli převahu my, jindy zase domácí. Oba týmy si vytvořili několik nebezpečných situací. My měli největší příležitost první poločas, kterou měl Padych. Pak tam také bylo několik střel ze střední vzdálenosti. Měli jsme spoustu standardních situací, nic z toho ale nebylo. Mohli jsme lépe využít křídelní prostory. Kolikrát tam nepřišel správný centr nebo přihrávka pod sebe. Zkrátka dopředu toho dnes moc nebylo. A pokud jsme už něco vytvořili, chyběla tomu větší přesnost dohrát to dokonce,“ hodnotil hlučínský trenér Roman West.

Všichni svatí naopak stáli při Hlučínu ve 27. minutě, kdy domácí zazdili protiútok 3 na 1 a nakonec gólově vyhlížející akci ani nezakončili.

Boj bez šancí

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Ve vyrovnaném utkání bylo k vidění minimum příležitostí, a tak si oba mančafty rozdělily zasloužený bod po bezbrankové remíze. „Nedali jsme gól, s útočnou fází spokojeni být nemůžeme. Bod z venku ale má svou hodnotu,“ zakončil West.

FC Hlučín
Roman West - trenér Hlučína: Celý zápas byl víceméně vyrovnaný, a remíza je z celkového pohledu nejspíš i spravedlivá. Místy jsme měli převahu my, jindy zase domácí. Oba týmy si vytvořili několik nebezpečných situací. My měli největší příležitost první poločas, kterou měl Padych. Pak tam také bylo několik střel ze střední vzdálenosti. Měli jsme spoustu standardních situací, nic z toho ale nebylo. Mohli jsme lépe využít křídelní prostory. Kolikrát tam nepřišel správný centr nebo přihrávka pod sebe. Zkrátka dopředu toho dnes moc nebylo. A pokud jsme už něco vytvořili, chyběla tomu větší přesnost dohrát to dokonce. Nedali jsme gól, s útočnou fází spokojeni být nemůžeme. Bod z venku ale má svou hodnotu.