1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

Borovany utrpěly další debakl. Tentokrát na domácím hřišti

51. M. Račák - 21. J. Bittengl , 25. R. Mikudim , 65. M. Fiala , 66. M. Fiala , 69. R. Mikudim , 73. M. Fiala , 77. R. Mikudim , 85. M. Fiala
0
Velenice si spravily náladu z domácí porážky výpraskem Borovan.

První půle nenaznačila gólový apetit hostů

V úvodu zápasu se zdálo jako kdyby se domácí z úvodní porážky otřepali a chtěli doma uspět.  Hra byla poměrně vyrovnaná. Až ve 21. minutě po rohu dvorního nahrávače utkání Filipa se hlavou prosadil BittenglRozhodující gól utkání vsítil v 25. minutě agilní mladík Mikudim. Do poločasu pak byli hosté mírně lepší, ale gól již nepadl.

Dva rychlé góly Borovany zlomily

Druhý poločas začali lépe domácí. A když brankář Maroušek sebral míč i s nohama domácího hráče, proměnil v 51. minutě pokutový kop veterán Račák a snížil na 1:2  Domácí kontakní gól nakopl a hosty tlačili. Svou herní převahu nevyužili. Naopak v 65.minutě potrestal zákrok na Kotrbu proměněnou penaltu FialaO minutu později se do střelecké listiny zapsal znovu FialaTo zlomilo odpor domácích, kteří od té chvíle prakticky rezignovali. Od té doby měli hosté jasně navrch a bylo jen otázkou, na jaké číslici se ukazatel skóre hostů zastaví. V 69. minutě zvyšoval na 5:1 Mikudim. Gólem na 1:6 v 73. minutě završil hattrick FialaO čtyři minuty později se z hattricku mohl radovat i jeho parťák z útoku Mikudim. V 85. minutě uzavřel skóre na 1:8 svým čtvrtým gólem Fiala

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil ( trenér domácí ): První půle byla víceméně vyrovnaná. Kontaktní gól na 1:2 nás dostal do hry. Ale dvě zbytečné chyby během dvou minut nás položily. Naše hra se rozsypala a dostali jsme další 4. Naši hráči nestačí rychlostně, fyzicky, nijak. Přijde mi tragické, že lídr mužstva je 46letý Račák.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho ( vedoucí družstva hosté ): Nepřišlo nám 6 lidí ze základu. Prostě se na nás vykašlali. S výkonem lidí, co jeli, jsem nadmíru spokojen. Musím jim poděkovat, že zápas odmakali tak, jak odmakali. Výhra byla určitě zasloužená.

K. Pečenka [-] - M. Tomášek [-] , D. Holčík [-] , P. Langer [-] , R. Malík [-] - J. Čermák [-] , S. Čutka [-] , A. Pilát [-] , M. Račák [-] (73. M. Tröstl [-] ) - B. Kratoška [-] , B. Němec [-]

T. Maroušek [-] - M. Mezera [-] (75. F. Malaník [-] ) , O. Haumer [-] , M. Jabůrek [-] , J. Pospíchal [-] - R. Škácha [-] (46. M. Břenek [-] ) , J. Bittengl [-] , M. Filip [-] , J. Kotrba [-] - M. Fiala [-] , R. Mikudim [-]

ŽK: 42. M. Račák , 87. P. Langer - 42. R. Mikudim , 51. T. Maroušek .
Místo: tráva. Počet diváků: 60.