13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

Nová Včelnice potupila Borovany deseti góly

0
Střelecké hody v Nové Včelnici odnesly Borovany

Kočka s myší od první minuty

Od úvodního hvizdu měli domácí jasně navrch. Nová Včelnice svou kombinační hrou po zemi a fyzickou připraveností diktovala tempo zápasu. Po dvanácti minutách vsítil první gól Hornát. O dvě minuty později na 2:0 zvyšoval Tuček. Třetí gól v síti Borovan měl na svědomí ve 29. minutě Průša. Ve 32 minutě už na 4:0 zvyšoval opět Tuček. Po této brance Borovany rezignovaly. A jejich neschopnost přihrát si balon a vyhrát souboj byla ještě patrnější. O čestný úspěch hostů se v prvním poločase po nedorozumění domácího stopera s brankářem Holickým, který sebral míč i s hráčem hostí a z penalty se postaral o další gól Čutka. Téměř po rozehrání završil hattrick Tuček a tím uzavřel poločasové skóre na 5:1

Po přestávce brankostroj pokračoval

Velice solidní návštěva 250 diváků mohla sledovat stejné dění na hřišti jako v první půli. Domácí vědomi si jasné převahy poslali do hry hned od úvodu dva mladíky. Borovany hrající bez zápalu potrestal v 51. minutě Nebeský. I ve druhém dějství se hostům podařilo vstřelit branku. V 56. min se o to po rohovém kopu hlavou postaral Hruška. Včelnice nadále Borovany přehrávala a přesně po hodině hry lovil Svoboda ze své branky míč už posedmé a to zásluhou Bednáře. Osmý gól domácích zaznamenal v 68. minutě střídajíci Didek. V minutě 73. úřadoval opět Nebeský, když zvyšoval na 9:2. Poslední branku utkání zaznamenal v 81. minutě další střídající hráč Pacholík a uzavřel tím skóre na konečných 10:2

TJ Nová Včelnice
Libor Holec (asistent trenéra domácích): Naše vítězství se zrodilo velmi jednoduše. Soupeře jsme svou kombinační hrou jasně přehráli. Byly jsme na tom i fyzicky lépe. Borovanům jsme nedovolili téměř nic a hráli jsme pěkný fotbal. A kdyby po závěrečném hvizdu bylo na ukazateli skóre 15 nebo 18, nemohl nikdo nic říci.

FK Calofrig Borovany
Václav Zeman (trenér hostů): Včelnice byla jasně lepší. Chtěli hrát fotbal a bez větší práce nás přehrávali. My jsme nevyhráli snad jediný souboj. Lidí máme dost, ale jak se ukazuje, fotbalistů málo. Pokud bychom hráli s dorostenci, ještě bych to pochopil, ale náš kádr je zkušený. S takovou můžeme hrát někde na pouťovkách, ne kraj.

L. Holický [-] - R. Vajda [-] (46. S. Pacholík [-] ) , L. Šlapanský [-] , O. Blažek [-] , J. Průša [-] - M. Petráš [-] , T. Mareš [-] (46. Z. Didek [-] ) , D. Tuček [-] , V. Hornát [-] - D. Bednář [-] (60. J. Matějka [-] ) , T. Nebeský [-]

F. Svoboda [-] - A. Fencl [-] , P. Langer [-] , P. Broum [-] , J. Brenner [-] - B. Němec [-] (46. J. Hruška [-] ) , F. Faktor [-] , M. Tomášek [-] , S. Čutka [-] - J. Čermák [-] , J. Doležal [-]

ŽK: 21. O. Blažek , 34. L. Holický , 34. R. Vajda , 42. J. Průša .
Místo: N. Včelnice. Počet diváků: 250.