12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Vávrovice přejely Komárov

25

Vávrovice po poločase vedly o tři branky. Své vedení pak navýšily ještě o dvě branky.

Vávrovice vedly o tři branky

Vávrovice přivítaly v sobotním zápase mužstvo z Komárova, a potvrdily svou formu z předcházejících zápasů. V utkání byly lepším týmem, ovládaly střed hřiště a velmi často dostávaly hostující obranu pod tlak. Vávrovice šly do vedení po čtvrthodině hry, když zachytil špatnou rozehrávku hostů Jan Lichovník, který prodloužil míč na bratra Jakuba, jenž z úhlu propálil brankáře Pelce – 1:0. Po půlhodině hry prošel centr Jakuba Lichovníka až k Chryczykovi, který nedal Pelcovi žádnou šanci – 2:0. Deset minut před přestávkou našel Jakub Lichovník dlouhým pasem Chryczyka, který podstřelil gólmana – 3:0. A to ještě domácí zahodili spostu dalších šancí. Hlavními paliči byli opět bratří Lichovníci a Levák. Hosté vystrašili domácí nejdřívě v 10. minutě, když hlavičkoval mimo Šubert a dvakrát vyvedl z klidu domácího brankáře Thomas.

Vávrovice daly další dvě branky

Ve druhé části oživil hru Komárova Pusch. Hosté domácí trošku zmáčkli, ale jejich snaha většinou končila před pokutovým územím vávrovického týmu. Jedinou příležitost zaznamenat čestný úspěch měl Komárov po nedorozuměni domácího brankáře Tesaře s Obráncem, ale Thomas svou střelou pouze trefil domácího obránce na brankové čáře. Vávrovice pak opět přidaly a odměnou jim byly dvě vstřelené branky. V 63. minutě vystřelil tvrdou střelu Levák, tu vyrazil Pelc před Jana Lichovníka, na jehož dorážku už byl ale krátký – 4:0. Poslední hřebíček do hostující rakve zatloukl patnáct minut před koncem Jan Lichovník, který přehodil vybíhajícího Pelce – 5:0. A to ještě zazdili další šance Levák, Chryczyk a Jakub Lichovník.

Vávrovice jedou příští kolo do Dolních Životic. Komárov změří doma síly s Litultovicemi.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Už od začátku jsme diktovali tempo hry. Dokázali jsme ovládnout střed hřiště, čímž jsme jejich obranu dostávali pod tlak. V prvním poločase jsme dali tři branky. Ve druhém jsme se na začátku trošku stáhli a oni měli opticky převahu. Pak jsme ale začali znovu hrát a přidali jsme další dva góly.

SK Komárov
Petr Pelc (brankář): Věděli jsme, že hrajeme se sousedem v tabulce, tak jsme chtěli u nich bodovat. Bohužel musím sportovně přiznat, že domácí byli rychlejší, agresivnější, vyhrávali hlavičkové souboje. Prakticky rozhodl první poločas, kdy jsme dostali tři stejné branky. Domácím gratuluji k výhře, a my jsme se nezmohli prakticky na nic a nebyl nám souzen ani čestný úspěch. Mysleli jsme, že po dvou výhrách to půjde samo, ale dostali jsme facku a jsme opět na zemi. Domácí jsou doma velmi silní.

O. Tesař [-] (73. M. Bartusek [-] ) - J. Lichovník [-] , D. Klein [-] , J. Laifert [-] (66. J. Morbitzer [-] ) , J. Lichovník [-] (82. O. Halátek [-] ) , V. Pchálek [-] (46. T. Šenk [-] ) , J. Schneider [-] , J. Chryczyk [-] , M. Schoppik [-] , M. Číp [-] , O. Levák [-] (78. P. Váleček [-] )