11.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Jakartovice přetlačily Píšť

23

Jakartovice porazily Píšť brankou, kterou vsítily dvě minuty před koncem.

Jakartovice vedly o jednu branku

Jakartovice si pozvaly k sobotnímu zápasu mužstvo z Píště. Jakartovice dokázaly dokonale využít toho, že k nim přijela Píšť v hodně oslabené sestavě. Do vedení se dostala domácí družina už po deseti minutách, když byl kapitán Urban faulovám před vápněm hostí a následně svůj přímý kop poslal nekompromisně pod břevno hostující branky  – 1:0. Hosté odpověděli už za tři minuty po rohovém kopu Meleckého, který podběhl brankář Hruška, a zcela osamocený Patrik Moric doklepl míč do sítě – 1:1. Jakartovicím vrátil vedení deset minut před koncem poločasu Matyáš. Koneczný zahrával volný přímý kop, který se odrazil do zadku Poštulky šťastně až k Matyášovi, kterému se pak podařilo propálit vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Jakartovice si v prvním poločase ještě vypracovaly šance, ale ty už se Urbanovi, Sváčkovi a ani Poštulkovi nepodařilo proměnit.

Píšť vyrovnala, ale Jakartovice vsítily rozhodující trefu

Druhý poločas začal opatrně z obou stran. Postupně ale začal nabírat na obrátkách. Jakartovice zahodily šance Urbanem, Sváčkem a Koneczným. Píšti se pak podařilo vyrovnat v 72. minutě, když se prosmýkl po lajně kolem dvou hráčů domácích Melecký, který našel ve vápně Palkoviče, jenž nedal Hruškovi žádnou šanci – 2:2. Píšť pak mohla převážit misky vah na svou stranu, ale dorostenec Svoboda mířil nad bránu. Jakartovice ale dvě minuty před koncem strhly výhru na svou stranu po přímém kopu Matyáše, který ho poslal kolem zdi k tyčce hostující branky – 3:2. V závěru zápasu už Jakartovice výhru doslova ukopaly.

Jakartovice jedou příští kolo do Kylešovic. Píšť změří doma síly se Štítinou.

FK Jakartovice
Radoslav Urban (kapitán): Konečně jsme podali týmový výkon. Měli jsme o něco více gólovek, tak si myslím, že naše výhra je zasloužená. Tak bychom měli hrát ve všech zápasech.

TJ Slavia Píšť
Martin Rozhon (trenér): Špatně se to sešlo. Měli jsme obrovské problémy se sestavou, ale to je náš problém: Měli jsme si to uhrát. Soupeř hrál jednoduše, nakopával balóny a my jsme dělali chyby, které by neměly být. Gratuluji soupeři k výhře.

M. Hruška [-] - L. Martinka [-] (90. J. Smolek [-] ) , F. Havlíček [-] (13. M. Poštulka [-] ) , R. Urban [-] , V. Koneczný [-] , P. Heinzke [-] , R. Mička [-] , T. Matyáš [-] , M. Sváček [-] , D. Filip [-] , J. Hlaváč [-]

O. Sajdok [-] - M. Pawlenka [-] , J. Tyleček [-] (14. A. Málek [-] ) , P. Moric [-] , L. Svoboda [-] , M. Melecký [-] , K. Palkovič [-] , T. Kudlík [-] , D. Sedláček [-] , D. Rozhon [-] , J. Lazar [-]

ŽK: 32. L. Martinka - 8. T. Kudlík , 88. K. Palkovič .
Hráči zápasu: T. Matyáš - M. Melecký .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KANIA Jaroslav - HRUBÝ Heinz, ČERNOHORSKÝ Adam (N).