8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Píšť rozhodla ve druhém poločase třemi góly

22

Po vyrovnaném poločase dali domácí tři branky a vyhráli.

Nerozhodný první poločas

Favorizovaná Píšť přivítala v neděli ve svém tradičním čase družinu z Komárova, která přijela notně oslabena. Ze začátku začala domácí družina velice vlažně a Komárov toho dokázal využít, když se v 8. minutě dostal do vedení. Píšť zahrála před svým vápnem rukou a byl nařízen volný přímý kop. Thomas přeskočil balon a Kupčík vypálil na branku a míč se s pomocí teče jednoho z domácích obránců dostal až za záda brankáře Lišky - 0:1. Píšť pak zapla na vyšší rychlostní stupeň, ale prakticky celý poločas se trápila v zakončení a brankář Pelc, který byl v jednom ohni se překonával a navíc hosté výborně praktikovali prešovský beton. Hlavním paličem byl Chromečka. Píšti se podařilo vyrovnat až ve 29. minutě, když byl faulován v pokutovém území Martin Návrat a penaltu s přehledem proměnil Chromečka - 1:1. Tímto stavem skončil i první poločas.

Píšť dala tři góly

Ve druhé části vstoupila Píšť už lépe než do první. Hned v 53. minutě se už Píšť ujala vedení, když se míč se štěstím dostal na kopačky veterána Návrata, který výbornému Pelcovi nedal žádnou šanci - 2:1. Komárov ale nadále kousal a Píšť to neměla v zápase vůbec lehké. Navíc domácí zahodili druhou penaltu, když Chromečku tentokrát vychytal Pelc výborným reflexem. V 75. minutě mohl Komárov srovnat, ale míč po akci Thomas a Kupčík doputoval k volnému Kerlínovi, který slabou střelou brankáře Lišku nezaskočil. Komárov pak otevřel hru a domácí toho využili. V 78. minutě centr Karla Morice dopravil do brány kanonýr Chromečka - 3:1. O tři minuty později si duo akci zopakovalo a Chromečka završil třetí hattrick v sezóně - 4:1.

Píšť jede příští kolo do Dolních Životic. Komárov bude hostit Kylešovice.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Jelikož nám chybělo několik hráčů základní sestavy tak hra nebyla úplně skvělá ale ukázali jsme týmového ducha a dokázali jsme zvítězit, musím pochválit kluky dorostu

SK Komárov
Petr Pelc (brankář): Přijeli jsme v oslabené sestavě, ale na to se nechci vymlouvat, to je jenom naše věc. Někteří hráči by si měli hodně sáhnout do svědomí. Zápas jsme odehráli, tak jak odehráli, protože síla Píště je někde úplně jinde. O to víc mě mrzí, že i když mají kvalitní tým, tak je tlačí rozhodčí, protože obě penalty byly více než sporné. V závěru jsme otevřeli hru, čehož dokázali domácí zužitkovat a zaslouženě vyhráli.

P. Liška [-] - V. Chromečka [-] , M. Návrat [-] (69. A. Málek [-] ) , M. Pawlenka [-] (79. L. Svoboda [-] ) , K. Palkovič [-] (82. F. Grabica [-] ) , P. Moric [-] , D. Rozhon [-] , O. Zug [-] , D. Sedláček [-] , L. Mrva [-] , K. Moric [-]