6.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

8. D. Sedláček , 21. K. Palkovič , 35. V. Chromečka , 38. O. Vlha , 65. J. Tyleček , 69. O. Vlha - 19. P. Liška (vl.)
21

Píšť potvrdila roli favorita a vyhrála o pět branek.

Píšť vedla o tři branky

Píšť jednoznačně porazila v derby Závadu. Už po osmi minutách se domácí dostali do vedení, když přesný centr Vlhy prodloužil do sítě Sedláček – 1:0. O dvě minuty později z trestného kopu zazvonil na břevno kapitán Patrik Moric. Ve 12, minutě poprvé zahrozila Závada, ale Daniel Štefek byl v nadějné pozici vytlačen obráncem domácích. Závada se na chvilku vrátila do hry v 19. minutě, když Krupa odcentroval do vápna a brankář Liška si nešťastně srazil míč za svá záda – 1:1. O dvě minuty ale nastartoval ve středu hřiště Palkovič své sólo a poslal míč k levé tyči – 2:1.  Ve 35. minutě opět vyšla spolupráce Vovese s Chromečkou, když druhý jmenovaný si obešel i brankáře Krajíčka a zasunul míč do prázdné kasy – 3:1. Za tři minuty vyslal aktivně hrající Karel Moric do úniku Vlhu, který brankáři nedal žádnou šanci – 4:1.

Píšť své vedení navýšila

Ve druhé části už domácí družina na trávníku zcela dominovala a už to bylo jen otázkou výše konečného skóre. Pátou branku přidal v 65. minutě po přesné přihrávce Kudlíka Tyleček, který už nemohl minout prázdnou branku hostí – 5:1. Poslední branku přidal dvacet minut poté, co brankář Krajíček vyboxoval mokrý míč na Vlhu, který ho hlavičkou přeloboval a přidal svůj druhý gól v zápase – 6:1. V závěrečné dvacetiminutovce mohla Píšť přidat další tři až čtyři branky, ale tentokrá se gólman Krajíček překonat nenechal.

Píšť jede příští kolo do Vávrovic. Závada míří do Kylešovic.

TJ Slavia Píšť
Martin Rozhon (trenér): Povinná výhra a tři body. Soustředíme se na další zápas.

TJ Sokol Závada
Aleš Očko (vedoucí týmu): Byl to jednoznačný zápas, vyrovnané to možná bylo jen chvilku po našem srovnání. Domácí ale hned dali druhou branku a myslím, že výsledek odpovídá, to ještě domácí nedali spoustu šancí.Snažili jsme se hrát otevřený fotbal, a to byla voda na domácí mlýn.

P. Liška [-] - K. Palkovič [-] (77. L. Svoboda [-] ) , T. Voves [-] , O. Vlha [-] , V. Chromečka [-] (77. M. Návrat [-] ) , P. Moric [-] (46. J. Tyleček [-] ) , D. Rozhon [-] (62. M. Kovář [-] ) , T. Kudlík [-] , D. Sedláček [-] , L. Mrva [-] , K. Moric [-]

P. Krajíček [-] - M. Slončík [-] , V. Chříbek [-] , M. Kozel [-] , M. Majhofer [-] (73. D. Vitásek [-] ) , D. Štefek [-] , D. Gryz [-] , M. Balon [-] (62. T. Kuča [-] ) , J. Ječmínek [-] (46. P. Štefek [-] ) , R. Vitásek [-] , M. Krupa [-]

ŽK: 2. T. Kudlík , 24. P. Moric , 66. K. Moric - 13. M. Majhofer .
Hráči zápasu: K. Moric - V. Chříbek , D. Gryz .
Počet diváků: 92. Rozhodčí: ŽIDEK Aleš - HLADÍK Miroslav, POLÁK Jiří.