Žíželická krize nebere konce

3

Na zápase fotil a report zaslal Jaroslav Feciškanin. Děkujeme!

Hosté po půli vedli

Žiželice nastoupili k dalšímu zápasu podzimní části sezóny opět oslabeni o čtyři hráče základní sestavy. Přesto se snahou ukončit dlouhodobou výsledkovou a herní krizi. Proti nim však stál soupeř, který ještě na jaře hrál druhou nejvyšší krajskou soutěž - 1. A třídu. Rozdíl ve výkonnosti obou týmu se záhy projevil. V 5. a v 9. min. se prosadil postoloprtský Longauer a zařídil tak svému týmu rychlý dvoubrankový náskok. Žiželice měli v 15. min. ideální příležitost vrátit se zpět do zápasu. Blacha však z pokutového kopu vysoko přestřelil. Když ve 23. min. zvýšil vedení na 0:3 Bránický, zdálo se být rozhodnuto. Nicméně, Žiželice zbraně nesložily a díky slepeným brankám, ve 32. min. Františka Paděry a ve 34. min. navrátilcem do sestavy Pavla Zuščíka, se vrátily zpět do hry o body. Ve 43. min. jim navíc v tomto snažení výrazně napomohl svým zbytečným vyloučením hostující brankář Mikoláš, který před rozehráním rohového kopu před svou brankou nesmyslně  udeřil soupeře dlani do zátylku hlavy v přerušené hře a z rukou hlavního rozhodčího Vysočanského shlédl červenou kartu.

Výhodu jednoho hráče v poli navíc však žiželičtí trestuhodně zahodili.

Hosté si vedení pohlídali

Již po necelých dvou minutách po zahájení druhého poločasu totiž doplatili na nedůraz ve vlastním pokutovém území a postoloprtský Holečka se nemýlil - 2:4. V 62. min. navíc zkompletoval svůj hattrick Longauer a hosté vedli opět o tři branky. Jiskřičku naděje vykřesal o minutu poté domácí Blacha a tak nakonec o vítězi zápasu definitivně rozhodla 72. min. Závaru před brankou hostí Žiželice nevyužily a z rychlého protiútoku navíc inkasovaly další direkt, o který se postaral Holečka. Tentýž hráč v 80. min. dosáhl jako druhý hráč Postoloprt hattricku. Longauer, který jej vsítil jako první, se nechtěl nechat zahanbit a v 83. min. svou čtvrtou trefou v zápase upravil na konečných 3:8. Krize Žiželic tedy nekončí. Naopak na svém krásně upraveném trávníku utrpěly další debakl a budou miít před sebou ohromnou porci starostí, aby si uchovaly příslušnost v nejvyšší lounské okresní soutěži i pro příští mistrovskou sezónu

TJ Žiželice
T. Večeře [-] - P. Zuščík [-] , D. Kačenák [-] , J. Švejda [-] , J. Pastyřík [-] - i. Šeretka, [-] , O. Černý [-] , L. Varga [-] , L. Dormišev [-] - F. Paděra [-] (58. M. Makuka [-] ) , J. Blacha [-] -

FK Postoloprty
J. Mikoláš [-] - A. Löffelmann [-] , T. Holečka [-] , V. Sailer [-] , J. Frydrych [-] , J. Pöschl [-] (45. P. Frydrych [-] ) , D. Fridrich [-] , M. Longauer [-] , A. Šerák [-] , E. Bránický [-] , V. Makula [-]

ŽK: 45. L. Dormišev , 75. P. Zuščík - 14. J. Mikoláš , 33. A. Löffelmann . ČK: 43. J. Mikoláš .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Vysočanský David - BAŘTIPÁN Jiří (N), SCHÖPP Jakub (N).