10.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Lipník si doma smlsnul na Koněšínu

12

Fotbalisté Lipníku si připsali první domácí výhru v sezóně, když přejeli Koněšín vysoko 6:0

Domácí nadělil v první půli bůra

TJ Sokol Lipník u Hrotovic přivítal na svém hřišti poslední celek tabulky TJ Koněšín. Domácí Lipník toužil konečně využít domácího prostředí k získání prvního domácího vítězství. A to se mělo právě podařit proti nejhoršímu týmů Okresního přeboru. Utkání se hrálo za ideálního fotbalového počasí, které přilákalo průměrnou návštěvu. Hned ve dvacáté vteřině si domácí vypracovaly první brankovou příležitost, ale bohužel střela Luďka Žáka nebyla přesná. Ve 14. minutě Adam Rohony vracel odraženým míč a Čtvrtníčkovu slabou střelu brankář MatějHHůlka propustil - 1:0. V 17. minutě po střele Jan a Fňukala už to bylo 2:0. Ve 21. minutě se uvolnil Luděk Žák po křídle a po jeho centru se prosadil opět kanonýr Jan Fňukal - 3:0. Ve 23. minutě výborný Jan Fňukal opět prokázal svou rychlost a po jeho centru dával Jiří Čtvrtníček již na 4:0. Ve 32. minutě se do samostatného úniku dostal opět Jan Fňukal a bylo to 5:0. Do konce první půle již žádná branka nepřibyla, přesto se mohli domácí připravit o první podzimní domácí výhru jen nepochopitelný zkratem.

Domácí přidali ještě jeden gól

V druhé půli už ale tolik pěkných akcí k vidění nebylo. V 66. minutě přesto zachytil Čtvrtníček odkop hostů, posunul na Rudolfa Šťávu a ten v klidu zakončil na 6:0. To byla také nakonec poslední branka v zápase.

Hajduk Lipník
Hadraba Luděk, trenér: Ze začátku utkání jsme dvakrát skórovali sice za štěstím,ale poté už přišli na řadu pěkné akce a konečně jsme protrhli smůlu z domácího prostředí a mohli se radovat z vítězství.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Dostali jsme dvě rychlé branky po našich chybách. To rozhodlo o průběhu celého zápasu.

F. Rohony [-] - T. Brabenec [-] (65. L. Šabata [-] ) , J. Virgl [-] , M. Tretera [-] , P. Burian [-] (46. A. Kisela [-] ) - A. Rohony [-] , J. Čtvrtníček [-] (77. J. Burian [-] ) , L. Žák [-] , A. Matoušek [-] - J. Fňukal [-] (46. M. Mašeja [-] ) , R. Šťáva [-] (80. D. Králík [-] )