--

Hostouňští překvapivě uloupili v Benešově tři body

18. J. Kabele , 26. T. Marek
21

V souboji dvou týmů ze spodní části tabulky nedokázal domácí Benešov potvrdit roli favorita a podlehl Hostouni, která zaznamenala druhou výhru v řadě.

Skvělý poločas hostů

V první příležitosti utkání se ocitli domácí, v 5. minutě ale branku vstřelit nedokázali. Otěže zápasu poté začali překvapivě přebírat hosté. V 18. minutě zaváhal domácí stoper Šustr, jeho chyby využil Jiří Kabele a svou střelou poslal Hostouň do jednobrankového vedení. Ve 26. minutě centroval do vápna Kolmistr, osamocený Laušman ještě přihrál míč na hranici velkého vápna, kde byl v ideální střelecké pozici zcela volný kapitán hostů Tomáš Marek, který nezaváhal a svou střelou nedal brankáři domácích šanci, 2:0. Domácí poté zvýšili obrátky a snažili se zkorigovat skóre. Hostouňská obrana dirigovaná zkušeným duem Trapp, Dosoudil však byla naprosto bezchybná. Poločas tak skončil vedením hostujícího mužstva o dvě branky.

Bezchybná obrana hostů

Ve druhé půli se hosté museli obejít bez Petra Trappa, který se kvůli zranění již z kabiny nevrátil. Obrana však i díky Radku Dosoudilovi, který se na hřiště vrátil po jednozápasovém karetním trestu, fungovala bezchybně. Benešovští fotbalisté se nemohli přes skvělou obrannou hráz prosadit do šance. Hostouň naopak vyrážela do nebezpečných brejků, ale k navýšení svého náskoku žádný využít nedokázala. Domácí se sice snažili, ale bez kloudného výsledku. Hostouňští si proto odváží zasloužené tři body, především díky skvělé defenzivě.

Zdroj: Oficiální web Sokol Hostouň

Redakčně upraveno.

SK Benešov
Josef Laštovka - trenér: Do zápasu jsme vstoupili tak, jak je v poslední době zvykem. Hrozně špatně. Hostouň byla lepší a dala nám dva góly. My jsme měli jednu šanci, kterou jsme neproměnili. Aby se nám každý zápas povedlo otočil z 0:2 na 3:2, to asi ne. Musíme popřemýšlet nad vstupy do utkání. Tam máme problém. My jsme se do zápasu nedokázali vrátit.

Sokol Hostouň
Martin Čurda - trenér: Konečně se nám podařilo vyhrát i venku, potvrdili jsme dobrou formu z posledních zápasů a domácí se kromě dvou šancí v úvodu a centrů v závěru do ničeho nedostali. Hráli jsme ve své moci, plně pod kontrolou, dobře jsme kombinovali, dařilo se nám držet střed hřiště a dokázali jsme už v první půli vstřelit dvě branky. Ve druhé půli jsme mohli skóre i navýšit, ale jsme rádi, že jsme konečně vyhráli venku.