12. H. Harba (p.) , 37. L. Hanuš , 66. T. Langer , 77. M. Klesa , 87. J. Krejčí
15

Ve třináctém kole MSFL nasázeli vyškovští fotbalisté béčku Slovácka pět branek.

Dobrý nástup domácích

Ve třetí minutě ještě úvodní šanci domácích fotbalistů, konkrétně Tomáše Langera brankář Andres vychytal, poté už ale takové štěstí neměl. Vyškov se totiž celou dobu tlačil dopředu, což vyvrcholilo pokutovým kopem proti Slovácku. Jeho exekuci si vzal na starosti exligový útočník Haris Harba a bezpečně jej v jedenácté minutě proměnil a poslal domácí tým do vedení.

Ve 25. minutě Klesa po výtečném pasu pouze přestřelil, ale domácí se dokázali uklidnit druhou brankou. Ta přišla ve 36. minutě, kdy vyškovští rozehráli rohový kop a Ladislav Hanuš do protipohybu brankáře uprostřed vápna zvýšil na 2:0.

Do konce prvního dějství se už nic nestalo a Vyškov šel do šaten s dvoubrakouvým vedením.

Dokončení debaklu

Ve druhém poločase čekali diváci na vyškovském stadionu na gól do 66. minuty. V té se dostali domácí fotbalisté do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Tomáš Langer, který bombou zpoza vápna překonal hostujícího brankáře, který střelu nejspíše viděl až na poslední chvíli.

O dvě minuty později nastřelil Krejčí pouze tyčku. V 77. minutě našel svým centrem střídající Smékal, který byl na hřišti pouze čtyři minuty, na zadní tyči Michala Klesu, který propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil už na 4:0.

IO čtyři minuty později si naskočil po rohovém kopu na míč střídající Gorovikov, ale hlavičkoval pouze těsně nad. Rohové kopy byly velkou zbraní vyškovských. Tři minuty před koncem totiž rozehrávali další z mnoha a centr našel hlavičku Jana Krejčího, který pohotově zakončil k levé tyčce branky Slovácka a stanovil konečné skóre zápasu 5:0.

MFK Vyškov
Jan Trousil - trenér Vyškova: Věděli jsme, že toto utkání musíme zvládnout. Po minulém zápase jsme si to i zasloužili. Jejich áčko hrálo ve stejný den, takže jsme věděli, že by nikdo neměl přijet. Snažili jsme se napadat, aby neměli čas na kombinační hru, ve které jsou silní. Nejvíce bylo vidět, že nemají zkušenosti se standardkami, protože po nich jsme dali tři branky.