20.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

54. D. Klein (p.) - 26. O. Lodňánek , 84. M. Šustek
15

O výhře Březové rozhodl kapitán Šustek šest minut před koncem.

Březová šla do vedení

Hlavnice v sobotním odpoledni přivítala celek z Březové, která si se štěstím odvezla z této horké půdy pro ní důležité tři body. Nejdříve hosté přežili šance Davida Lišky a Kleina. Liška si v dobré pozici špatně zpracoval balon a bylo po šanci. Klein nezamířil přesně mezi tři tyče. Březová zahrozila Řehulkou, kterého vyslal za obranu Šustek, ale prvně jmenovaný mířil těsně vedle tyčky domácí svatyně. Hosté pak gólově udeřili ve 26. minutě, když centr Řehulky našel u zadní tyče Lodňánka, který zkušeně dopravil balon do branky  – 0:1. Zbytek poločasu se už jen dohrával, a z letargie vytrhla diváky pouze střela březovského Kopýtka.

Hlavnice vyrovnala, ale kapitán Šustek rozhodl o exportu tří bodů do Březové

Hlavnici se podařilo srovnat krok až po přestávce, když byl nedovoleně zastaven v pokutovém území Wolf, a Klein s přehledem přinutil brankáře Hromadu vytáhnout míč ze sítě – 1:1. Vyrovnání vyburcovalo Hlavnici k větší aktivitě, ale bratři Liškové s Kleinem nezamířili do cíleného zařízení. I další dvě střely domácích dokázal vychytat spolehlivě chytající Hromada. Čtvrthodiny před koncem napálil hostující kapitán Šustek z trestného kopu břevno domácí branky. O deset minut později ale Šustek složil reparát, když míč z jeho kopačky tečovala domácí zeď mimo dosah brankáře Kirschnera – 1:2.

V příštím kole změří Hlavnice síly se Slavii Opava. Březová bude hostit Litultovice.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Hráli jsme o 50 % lepší fotbal než minulý týden, ale nebyli jsme schopni trefit branku. Březová bojovala, a nakonec se štěstím vyhrála o jednu branku. My i kdybychom hráli do půlnoci, tak by jsme gól nevsítili.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Vyhráli jsme se štěstím. První půle byla vyrovnaná, možná jsme byli i mírně lepším týmem a ujali jsme se vedení. Ve druhé jsme začali a hráli bojácně. Domácí srovnali a mohli jít i do vedení. My jsme pak nastřelili břevno a pět minut před koncem se štěstím vstřelili vítěznou branku.

L. Kirschner [-] - D. Haas [-] , D. Liška [-] , D. Klein [-] , J. Kaván [-] , T. Liška [-] , D. Ochrana [-] , P. Wolf [-] , D. Hendrych [-] , O. Pasterňák [-] (46. P. Jaksch [-] ) , Z. Vrána [-]

J. Hromada [-] - P. Křenek [-] , T. Křenek [-] , I. Lyčka [-] , J. Kostera [-] - M. Šustek [-] , D. Řehulka [-] , M. Šuhajík [-] , P. Cihlář [-] - D. Kopytko [-] , O. Lodňánek [-] (82. R. Lichovník [-] )

ŽK: 34. Z. Vrána , 47. D. Liška , 83. D. Hendrych - 34. M. Šuhajík .
Hráči zápasu: D. Klein - M. Šustek .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: PUFFLER Jan - HLADÍK Miroslav, KLEIN Patrik (N).