20.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Stonařov vyloupil Moravské Budějovice

23

Moravské Budějovice ve druhém zápase za sebou prohrály. Tentokrát doma se Stonařovem.

V první půli branka nepadla

V prvním poločase měl šanci Příhoda, ale poté co si odstavil beka, tak přeloboval gólmana i branku domácích. Poté z dobré pozice střílel Vacek. Důležitým okamžikem byla 32. minuta, kdy zahrál domácí brankář Jelínek rukou před velkým vápnem a odešel po červené kartě předčasně do sprch. Z následného přímého volného kopu trefil Kubík zeď.

Hosté po pauze rozhodli

Oslabení domácí se i ve druhém poločase snažili, ale po hodině hry přišla desetiminutovka, kdy se hostům podařilo vstřelit tři branky. Nejprve Škrdla vrátil do domácí sítě míč odražený od břevna - 0:1. O minutu později dostal Příhoda míč za obranu a podél vybíhajícího brankáře skóroval - 0:2. Při třetí brance unikl Příhoda po pravé straně a po kličce brankáři trefil z úhlu odkrytou bránu - 0:3. Ani tento stav domácí nezlomil a po pěti minutách dokázali snížit po hlavičce Starka - 1:3. Kontaktní branku zaznamenal čtyři minuty před koncem zápasu nádhernou střelou Horecký - 2:3. Při závěrečném náporu zachránil stonařovským tři body brankář Mértl, když z námahou vyrazil na roh další přesnou střelu Horeckého mířící  pod břevno. Z následného rohu měl poslední šanci domácích Mateo Premar. Jeho střelu ke vzdálenější tyči také zlikvidoval hostující brankář Měrtl.

Moravské Budějovice jedou v dalším kole do Velké Bíteše. Stonařov hraje doma s Rantířovem.

TJ Sokol Stonařov
Zdeněk Štancl (vedoucí): K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně a opět v lehce kombinované sestavě. V první půli jsme si vytvořili několik šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Zápas rozhodla chyba domácího brankáře, kdy zahrál rukou mimo vápno a byl vyloučen. Ve druhé půli jsme střeleckou nemohoucnost prolomili a ikdyž skóre vypadá těsně, měli jsme dostatek šancí, abychom rozhodli utkání dříve a vyhráli vyšším rozdílem. Takhle jsme zvedli tep hrstce nejvěrnějších, kteří se na zápas přijeli podívat. Všem fandům i hráčům patří za sobotu velký dík.