21.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

29. J. Starý , 47. M. Zástěra , 53. F. Zikmund , 56. J. Kujal - 80. M. Zich
34

Bory nedopustily převapení a porazily poslední celek tabulky Ujčov.

Domácí šli do vedení brankou Starého

Bory podle očekávání začaly zápas aktivněji, ale nakopávané centry do vápna soupeř dobře řešil a střely bez větších problémů brankář pochytal. Snad až hlavička Špačka ho donutila k většímu zákroku. Hosté se před branku domácích dostávali jen ojediněle a většinou bez většího efektu. Až v 29. minutě si Bory zakřičely gól, to když Josef Starý si navedl středem hřiště navedl míč a z dobrých třiceti metrů překvapil hostujícího brankáře - 1:0. Hosté mohli odpovědět vzápětí, ale krásný fotbalový moment nedokázali proměnit v gól.

Bory ve druhém poločase navýšily vedení

Do druhého poločasu vstoupili domácí s větším elánem a odhodláním, což vyústilo ke vstřelení druhé branky. Ve 48. minutě po centru z levé strany se míč dostal k volnému M.Zástěrovi a ten již pohodlně zakončil - 2:0. Bory byly i nadále lepším týmem a dobrým pohybem a nabízením se do přihrávek si vytvářeli více a více gólových příležitostí. A i přesto, že produktivita využití šancí nebyla velká se podařilo v 52. minutě F.Zikmundovi propálit potřetí míč za záda brankáře Ujčova - 3:0. Na 4:0 v 55. minutě zvýšil skóre domácích ještě Josef Kujal, když opět po centru z levé strany procedil míč za brankovou čáru. Čtyřgólové vedení domácí lehce uspalo. Ustoupili jsme z aktivní hry, čehož využili v 80. minutě hosté ke vstřelení čestného gólu. Dokonce zápasu se již nic zásadního nestalo a tak jsme rádi, že i poslední víkendový zápas skončil pro Bory vítězně.(Sobota starší přípravka Borů - Doubravník 10:1, Bory B - V.Meziříči C 3:2, Neděle: Mladší přípravka Bory - Ujčov 8:1)

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Završili jsme úspěšný víkend Borů a zaslouženě jsme porazili Ujčov.

SK Ujčov
Oskar Jančík: Dnes jsem tábořil na Rozvadově, ale očití svědkové mě informovali o průběhu. Kluci odvedli bojovný výkon a i přes územní převahu domácích se do šancí dostali. Škoda naší týmové defenzivní činnosti, která nás opět limitovala. Rychlé branky na začátku druhé půle rozhodly o osudu utkání. Fanda po návratu do sestavy pochytal i nemožné a aspoň trochu držel náš prapor. I přes další neúspěch jedeme dál... Co už nám taky zbývá že....

M. Pokorný [-] - J. Novotný [-] , J. Dvořák [-] (29. M. Zástěra [-] ) , O. Jůda [-] (46. M. Vávra [-] ) , M. Ochrana [-] , J. Starý [-] , V. Chalupa [-] , J. Kujal [-] , M. Špaček [-] , F. Zikmund [-] (75. L. Němec [-] ) , P. Prokop [-]