17.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Derby v Borech pro Santus!

38

Derby mezi Bory a Jívovím vyznělo lépe pro hostující Santus.

Santus se dostal do vedení

Skóre v derby otevřeli hosté již v 5. minutě. Po předchozím zaváhání domácí obrany se k míči dostal hráč Roman Havlíček a přesnou střelou k pravé tyči dostal hosty do vedení - 0:1. O dvě minuty později to byli znovu hosté, kteří se přihrávkou za obranu dostali do slibné šance, ale brankář včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Bory na svoji šanci čekaly až do 35. minuty. To se k přímému kopu postavil Miroslav Ochrana, ale střelu vedle zdi hostující brankář v poklidu chytil.

Bory v závěru jen snížily

Druhá půle ale opět vyšla lépe hostům. V 50. minutě to už bylo - 0:2. Na střelu Vojtěcha Dvořáka ve velkém vápně domácí brankář nedosáhl. Snížit se domácím podařilo až v 87. minutě. Z levé strany se prodral do vápna Antonín Novotný a příhrou pod sebe vyzval domácí útočníky ke skórování. To se nakonec podařilo, ale těsně před tím se ozvala píšťalka rozhodčího. Kopala se tak penalta po faulu na Antonína Novotného. Tu bezpečně proměnil Miroslav Ochrana. Ale už bylo pozdě na to, dosáhnout alespoň na remízu. I když pár šancí ještě přišlo, špatná střelba a malý důraz, tak rozhodl o třech bodech pro hosty. Příští týden zajíždí Bory na další těžké utkání do Bystřice. Hostující Santus Jívoví čeká ještě těžší protivník, kterým bude lídr tabulky z Hamrů nad Sázavou.

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Do derby jsme nastoupili bez Milana Špačka, což se projevilo. V zápase nám chyběl větší zápal do hry. Soupeř byl lepší v zakončení, což rozhodlo.My jsme se komplikovaně dostávali k brance, byli jsme všude pozdě a chyběl nám i větší důraz. Po dvou neúspěšných domácích zápasech nás nyní čeká Béčko Bystřice, tak se nám třeba proti silnějšímu soupeři podaří uspět.

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: Body z derby mají pro nás cenu zlata. Výhru musíme potvrdit i v dalších zápasech.

J. Jakubec [-] - L. Němec [-] (82. J. Karásek [-] ) , J. Kujal [-] (77. J. Mezlík [-] ) , O. Jůda [-] (35. V. Chalupa [-] ) , J. Novotný [-] , M. Ochrana [-] , J. Dvořák [-] , A. Novotný [-] , P. Prokop [-] , J. Starý [-] , F. Zikmund [-]

M. Štryncl [-] (51. P. Slabý [-] ) - D. Lukášek [-] (90. F. Uhlíř [-] ) , M. Dřímal [-] , R. Havlíček [-] , M. Koukola [-] , J. Láznička [-] (79. R. Šejnoha [-] ) , J. Koukola [-] , S. Krejčí [-] , J. Požár [-] , V. Dvořák [-] , M. Mach [-]

ŽK: 44. A. Novotný , 57. M. Ochrana - 61. J. Láznička , 68. J. Požár , 90. J. Koukola .
Hráči zápasu: V. Dvořák .
Počet diváků: 104. Rozhodčí: MYŠKA Roman - ZLOCH Tomáš, PETRÍKOVIČOVÁ Tatiana.