14.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Slavonice doma porazily Velenice

40. V. Balík , 42. M. Mašek , 47. M. Mašek , 78. M. Bodlák - 80. V. Samec
17

Pro mnnohe překvapivý výsledek se zrodil ve Slavonicích, kde České Velenice překvapivě prohrály 4:1.

V posledních pěti minutách padly dvě branky

Hned od začátku zápasu měli lépe ze hry domácí, kteří byli ve většine soubojích dříve a měli více ze hry. Ale žádná branka nebyla k vidění. Těsně před pauzou se dokázali domácí 2x prosadit, nejdříve skóroval Balík a o dvě minuty později se osamocený Mašek dostal k centru a nikým nehlídán uklidil balón do sítě. Domácí tedy vedli po půli 2:0.

Rychlý gól zhatil hostům šanci na obrat

Do druhé půle vstoupili hosté se snahou něco se zápasem ještě udělat, ale hned ve 47.minutě propadl balón do vápna k Velenic, kde zakončil opět Mašek a svým druhým gólem poslal domácí do vedení 3:0. Čtvrtý gól Slavonic padl do branky hostů po chybě velenického hráče. Nakonec se Velenicím podařilo, alespoň jednu branku vstřelit. Když standartní situaci v 80.minutě rozehrál Fiala a hlavou se prosadil kapitán Velenic Samec.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Do Slavonic jsme jeli s tím, že chceme bodovat. Několik hráčů chybělo, ale i tak jsme nebyli ve špatném složení Hned od začátku utkání byli domácí aktivnější a u všeho dříve. Lépe kombinovali a my jsme si na těžkém terénu nebyli schopni přihrát na dva metry. Nechávali jsme domácím mnoho prostoru a ti toho dokázali v prvním poločase dvakrát využít. V šatně jsme si řekli, co je potřeba zlepšit, ale hned v první minutě druhé půle jsme dostali třetí branku. Domácí trochu polevili, ale my jsme jim naší hrubou chybou v rozehrávce darovali čtvrtou branku. Korigovat stav utkání se nám podařilo Samcem, který po standartní situaci hlavou upravil konečný výsledek. Domácí byli v tomto utkání jednoznačně lepším týmem a po zásluze zvítězili. K tomu jim gratuluji. My se musíme soustředit na další utkání a víme, co je potřeba zlepšit, abychom se dostali do podzimní pohody.