19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Ševětín doma vyzrál na Milevsko. Výhru vystřelil v 90.minutě hry !

12. J. Kyrian , 75. L. Kupec (p.) , 90. T. Hindy - 36. R. Šťastný , 61. R. Šťastný
13

Milevsko předvedlo svou bojovnost a zlepšující se výkon. Ševětín vystřelil výhru až v 90.minutě hry, ale během zápasu přišel o svého brankáře, který byl převezen do nemocnice. Přejeme brzké uzdravení

Skvělý nástup domácích

Další zajímavé utkání 19.kola přinesl boj mezi domácím Ševětínem a hosty z Milevska. Favoritem byli v tomto utkání domácí jelikož Milevsko se nachází na posledním místě tabulky, ale jeho výkony pomalu stoupají. Hosté tentokrát dorazili bez opor A-týmu, ale na jeho výkonu to nebylo poznat. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si během deseti minut hry vytvořili hned dvě brankové příležitosti, ale nedokázali je vužít. Litovat toho ovšem nemuseli, psala s teprve 12.minuta kdy opora týmu Petr Novotný přistčil míč na malé vápno ševětínskému talentu Jakubu Kyriánovi (pozn. vedoucího mužstva SK Ševětín - Jakub Kyrián má teprve 16 let) a ten vstřelil branku ve druhém zápase po sobě 1:0. Nepříliš fotbalový moment přišel v 15.minutě hry, kdy kvůli nevolnostem musel být sanitkou převezen do nemocnice domácí brankář Lukáš Novotný a musel ho nahradit Jaroslav Trnka. Hra i přes tento smolný moment pokračovala, ale domácím chvíli trvalo než se dokázali vrátit do hry, proto udeřilo Milevsko. Nakopávaný míč za obranu vvyužil ve 20.minutě rychlík Radek Šťastný 1:1. Další vyložená šance přišla ze strany domácím, ale hostující Vanýsek dokázal hlavičku zastavit včas. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1

Infarktový závěr v podání Ševětína

Do druhéh poločasu nastoupili oba týmy ve stejné kvalitě jako skončili ten první. Bojovnost a odhodlání nikomu dnes nechyběla, ale brankáři své týmy podrželi. Na další branku si tak diváci museli počkat až do 61.minutě kdy využil centru opět rychlonožka Radek Šťasťný a svou hlavičkou nedal Jaroslavu Trnkovi šanci 1:2. Milevsko tak bylo rázem na koni, díky otočení stavu zápasu. Domácí však nechtěli připustit zklamání a hnali se za výsledek a byl z toho mírně vzrůstající tlak. Do malého vápna se probojoval domácí Václav Melichar, ale byl zastaven faulem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K té se postastavil Lukáš Kupec a srovnal na 2:2. Další zvrat zápasu mohl přijít jen o pár minut později, kdy se pískal další pokutový kop, jelikož si oba aktéři zopakovali scénu. K míči se postavil znovu Lukáš Kupec, ale tentokrát trefil příliš vysoko a výsledek se neměnil. Když už se zdálo, že si týmy rozdělí pod za remízu, přišla 90.minuta hry. Dlouhý nákop a správný timing od Tomáše Hindyho, který hlavičkou usměrnil míč do branky a eufórie na straně domácích vypukla. Domácí tak urvali své vítězství po infarktovém závěru doslova za minutu dvanáct a připisují si tři body do tabulky. Milevsko zklamaně odjíždí s prázdnou a v dalším utkání se představí na domácí půdě proti Čtyřem Dvorům.

SK Ševětín
Václav Chalupa - vedoucí týmu: Milevsko dnes nehrálo jako poslední tým tabulky, rychle kombinovalo a hrozilo rychlonohým útočníkem Šťastným. My jsme do zápasu vstoupili lépe, ale první šance jsme nevyužili, ale i tak jsme šli do vedení. Poté jsme ztratili brankáře Novotného, který musel být převezen do nemocnice kvůli nevolnostem. Ve druhém poločase jsme kopali dvě penalty, ale využili pouze jednu. I přesto se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, díky hlavičce Hindyho z 90.minuty hry a mohli jsme slavit.