13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Druhá Bělá podlehla ve šlágru kola třetí Chodové Plané!

17

Fotbalisté Bělé podlehli v souboji druhého s třetím Chodové Plané 1:3 a oba týmy se tak po podzimu v tabulce soutěže bodově srovnaly. Hosté uspěli i přesto, že na hřiště Startu přijeli v oslabené sestavě s jediným hráčem na střídání.

Chval poslal hosty do vedení

Šlágrem posledního podzimního kola byl souboj druhého týmu tabulky se třetím. Chodová Planá ale vyrážela do Bělé v oslabené sestavě jen s jedním hráčem na střídání a na plac tak musel i kapitán Abramčuk, který si přitom v minulém kole obnovil svalové zranění. Hosté tak hráli ze za zabezpečené obrany a sázeli na rychlé protiútoky, které chodily především přes ofenzivní osu Pelán, Chval, Táborek. V prvním dějství hosté silného soupeře do vyložených šancí nepouštěli a sami hrozili. Ve 33. minutě se dokonce ujali vedení, když se trefil Pavel Chval.

Hosté přestáli tlak Bělé a ještě navýšili gólový rozdíl

Po změně stran hráči Bělé navyšovali svůj tlak. Domácí tak soupeře přitlačili na jeho polovinu a hrozili především ze stran, odkud létala do pokutového území řada nebezpečných míčů. Defenziva Chodovky však pracovala dobře a obětavě a co prošlo, pochytal spolehlivý brankář Petrželka. Hosté se už nedostávali do rychlých protiútoků tak často jako v první půli, ale v 77. minutě jim jeden vyšel a Jindřich Pelán zvýšil na rozdíl dvou gólů. Domácí se ještě nevzdali a v 84. minutě jim ještě vykřesal naději na body Miroslav Pustovojt – 1:2. Vyrovnat už ale Bělá nestačila. Naopak, v závěru ještě pojistil Chodové Plané tři body svou druhou trefou v zápase Pavel Chval. Oba celky se tak po podzimu bodově srovnaly.

TJ Slavoj Chodová Planá
Jiří Abramčuk (kapitán mužstva): My jsme jeli do Bělé s tím, že nemůžeme nic ztratit. Oni jsou doma vždycky favoritem, hrají tam dobře. Já jsem ani hrát neměl, protože minulý týden jsem si obnovil zranění stehna. Nakonec nás ale bylo 10, takže se kluci pro mě zastavili doma a musel jsem si vzít věci. Nakonec jsem odehrál téměř celý zápas. První poločas byl z obou stran výborný. Góly jsme dali my a vedli 1:0. Tomu jsme podřídili i druhou půli. Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Oni nás zatlačili, létaly nám tam centry zleva, zprava. Oni trefili tyčku, ale my taky. Jinak jsme si s jejich náběhy a centry poradili velmi dobře. Všichni měli výborné nasazení, hráli obětavě jeden za druhého a v 11 lidech jsme tam vyhráli 3:1. Fakt hlavně díky nasazení a obětavosti.