11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Lomnice překvapivě prohrála v Mladém

27

Mladé doma přivítalo tým Lomnice. Domácí zaskočili favorita zápasu Lomnici a doma zvítězilo 1:0.

První poločas bez branek

Do utkání vstoupila aktivně Lomnice, když hned v 6.minutě trefil tyč Leiš. Lomnice držela míč na svých kopačkách, ale ke tíženému úspěchu to nevedlo. Lomnice se dostala ještě ke dvěma šancím ze strany, ale ani jedna střela neskončila v brance.

Mladé urvalo vítězství na svoji stranu

Vstup do druhé půle byl skoro stejný, Lomnice hrála útočně a Mladé čekalo na rychlý brejk. Lomnice se, ale už do žádné velké šance nedostala, což potrestali domácí ze standartní situace, když se v 82.minutě trefil domácí Filip Červený a poslal Mladé do vedení, které si už domácí pohlídali do konce a berou cenné tři body proti Lomnici.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Michal Rybák (trenér): Do utkání jsme opět vstoupili stejně jako v předešlích zápasech. Hned v 6´minutě trefil Leiš tyč. Poté jsme měli míč na kopačkách my, dostali jsme se ještě ke dvěma zakončením po centrech ze strany, ale Krejník a potom ani Božovský bránu netrefili. Nám v utkání dělalo obrovské problémy vyhrát hlavičkové souboje, jak obranné tak útočné a tím jsme v podstatě dostávali soupeře do hry. Ve druhém poločase byl obraz hry v stejný. My jsme hráli, soupeř vsázel na brejky. Vyloženou šanci už jsme si v podstatě nevytvořili, Krejník v dobré příležitosti přestřelil a Prášek po rohu zakončoval hlavou doprostřed. Bylo to utkání o jedné chybě a o tom kdo dá první branku. Bohužel jsme doplatili na to, na to se před každým zápasem připravujeme a upozorňujeme a to je, že nemůžeme dostat gól ze standartky. Co nám je platné že jsme celý zápas herně lepší, když potom z nedůsledného bránění dostaneme na konci utkání branku. Všechno to však pramení z nezkušenosti našeho mladého týmu. Každý takovýto zápas je pro nás dobrý a může nás posunout zase o krok dál. Prohra sice mrzí, ale nic hrozného se neděje a jdeme dál.