--

Bruntál bodoval i v Bohumíně

44. M. Lišaník , 68. M. Halaška (p.) - 38. M. Kyselý (p.) , 57. J. Urban
12

Bospor dokončil podzim v divizi E na výborném 6. místě s 24 body. Rozhodla o tom domácí remíza v zajímavém souboji se silným Bruntálem, který neprohrál posedmé v řadě. Duel se odehrál v docela emotivní atmosféře, o což se staral svými verdikty hlavní sudí. Bohumíňáci dokázali dvakrát srovnat vedení soupeře a sahali pak i po vítězství.

Bospor i v notně oslabené sestavě začal s velkou chutí, po rohu Františka Hanuse hlavičkoval osamocený Mario Latocha, jeho pokusu však scházel důraz.

V 19. minutě už domácí fanoušci jásali, když centr Františka Hanuse v akrobatické póze poslal do sítě Jaroslav Baculák, ovšem stál v ofsajdu.

Neujal se trestný kop Františka Hanuse ani volej Pavla Moskala, jenom v boční síti pak skončil pokus Milana Halašky, který nevyužil zaváhání brankáře Studeného.

První fatální verdikt rozhodčího Galáře přišel ve 28. minutě, kdy mohl běžet ze strany sám na bránu Halaška, po kontaktu s protihráčem skončil na zemi, viděl ovšem nečekaně žlutou kartu za údajné simulování.

Hosté poprvé vážněji zahrozili až ve 36. minutě, kdy po centru Urbana a zmatcích v domácím malém vápně Lavrovič nastřelil jen brankáře Jakuba Švrčinu.

Ve 38. minutě domácí obrana podcenila Němcův nákop z hloubi pole a pád Lavroviče pod nohy Jakuba Sittka posoudil hlavní arbitr jako penaltový.

K exekuci se postavil Kyselý a trefil přesně – 0:1.

Bospor potom přišel o zraněného beka Pavla Moskala, ovšem do přestávky stihl srovnat. Střílený centr Sittka vyrazil Studený jenom před sebe, kde číhal Marek Lišaník1:1.

Druhou půli odstartovala dělovka Urbana do připraveného postoje Švrčiny, pokus Františka Hanuse z trestného kopu prolétl nad šibenicí a chvíli to vypadalo, že domácí získávají pevnou půdu pod nohama.

Jenže v 58. minutě po nenápadné akci přistrčil Češek balón do středu před Urbana, který utajenou skákavou střelou přesně k tyči překonal gólmana Švrčinu – 1:2.

Bohumíňáci mohli srovnat hned vzápětí, ale Lišaník s Halaškou nepropasírovali balón do sítě ani z těsné blízkosti.

Pak si Švrčina snadno poradil s trestným kopem Urbana a v 67. minutě už bylo zase srovnáno.

Sittek poslal balón za obranu, Halaška byl u něj dříve než vybíhající gólman Studený a penalta se pískala i na druhé straně. Halaška přidal 11. gól sezóny – 2:2.

Čtvrt hodiny před koncem střílel nad hostující Urban a pak už sahal po výhře ve vyhrocené atmosféře, na které se podíleli často chybující sudí, jenom Bohumíňáci.

František Hanus pálil z první o metr vedle, v poslední minutě po sklepnutí Halašky v rozhodující chvíli podklouznul Martin Hanus a v nastaveném čase hlavičce Halašky po dlouhém nákopu scházela razance.

FK Bospor Bohumín
asistent trenéra, Patrik Poštulka: Vyrovnaný zápas, v němž šancí nebylo mnoho. Soupeř hrál organizovaně, těžko jsme se dostávali do zakončení. Nerad to zmiňuji, ale rozhodčí hrubě ovlivnil celý zápas. Od třicáté minuty jsme měli hrát v přesile, místo toho byla situace posouzena opačně. Mrzí nás to, kluci dřeli, ale jsou věci, které tentokrát ovlivnit nešly.

J. Švrčina [-] - J. Ferenc [-] , J. Baculák [-] (75. J. Padych [-] ) , R. Košťál [-] , P. Moskál [-] (40. V. Malysz [-] ) , J. Sittek [-] - M. Halaška [-] , J. Kubinski [-] , F. Hanus [-] - M. Lišaník [-] , M. Latocha [-] (60. M. Hanus [-] ) -