12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

20

Bláznivý zápas rozhodla penalta čtyři minuty před koncem.

Vřesina po poločase vede

Derby zápas se odehrával v Píšti, kam přijela pouze ze dvanácti hráči v poli Vřesina, kterou dělí od hostitelské obce pouze tři kilometry. Zápas se hrál nahoru dolů, a oba obranné valy měly dovolenou, čehož střelci obou týmů využily bezezbytku a nabídly divákům strhující podívanou s jedenácti brankami. Bláznivý zápas načal ve 12. minutě po nahrávce Boháče přesnou trefou vřesinský Boček – 0:1.  Ve 21. minutě dostal balon za obranu Návrat a střelou na přední tyč překonal Lamparta – 1:1. O pět minut později dalekonosná střela Boháče se zatřepetala v síti – 1:2.

Píšť otočila, a po vyrovnání rozhodla z penalty

Pět minut po pauze přihrál Pieran Felgeträgerovi a ten si věděl rady – 1:3. Po hodině hry se na vápně obtočil jako baletka Patrik Moric a umetl míč na zadní tyč – 2:3. V 62. minutě po centru zatloukl balon hlavou do kasy Blahut – 3:3. V 66. minutě napřáhl z dvaceti metrů Zulfijaj a střela se od tyčky odrazil od zad brankáře do kasy – 4:3. Dvacet minut před koncem sklepl míč Blahut k Schreiberovi, který napálil míč do kasy – 5:3. Hosté snížili deset minut před koncem po kombinační akci Felgenträgerem – 5:4. O vyrovnání se postaral v 84. minutě z přímého kopu Boháč – 5:5. Tři body vystřelil Píšti čtyři minuty před koncem z pokutového kopu Jac – 6:5. Penalta byla nařízena za faul na Blahuta. Píšť už pak šťastné tři body udržela.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Hrál se zápas bez obran. My jsme vyhráli, protože jsme byli šťastnějším mužstvem. Otáčelo se to z jedné strany na druhou, a my jsme rozhodli z penalty, která byla jasná.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí): V 1. poločase jsme byli lepším týmem, ale ve druhé části jsme dali Píšti naději, kterou zužitkovala. Pak už to bylo derby jak se patří, se všemi emocemi. Vedení opavského fotbalového svazu by se mělo zamyslet nad delegováním rozhodčích na jeden z nejprestižnějších zápasů hlučínské části opavského okresu, aby si uvědomili, že se fotbal nehraje jen v Opavě a okolí, a aby si funkcionáři ze svazu vyzkoušeli pískat i okres a nestěžovali si na nedostatek rozhodčích. Všechny kluby mají problémy. Tahleta delegace jednoho z nejhorších rozhodčích okresu na toto derby jedině snad pohřbí vesnický fotbal, který mi jako funkcionáři držíme

P. Liška [-] - M. Návrat [-] (86. J. Krop [-] ) , A. Zulfijaj [-] (89. A. Foitzik [-] ) , J. Jac [-] , P. Moric [-] (82. M. Pawlenka [-] ) , K. Palkovič [-] , K. Moric [-] , R. Schreiber [-] , L. Mrva [-] , O. Zug [-] , J. Rzidký [-]