Řehulka zajistil Březové důležité tři body

21
V podzimním sobotním odpoledni proti sobě nastoupil mírně favorizovaný nováček z Vávrovic a hosté z Březové, kteří se zatím herně i výsledkově hledají , zejména vůči loňské sezoně.

Nerozhodný první poločas

Zpočátku bylo utkání neurovnané a nabídlo mnoho soubojů, domácí se snažili prokousávat po stranách do centrů a zakončení, ale k žádné velké šanci to nevedlo. Hosté se málem radovali po tečované střele Tomáše Křenka, ale domácí brankář Košárek ji vyškrábl na roh. V 19.minutě  sehráli Vávrovice golovou akci, když si sebral zkaženou nahrávku domácí středopolař a posunul na křídelníka, který ještě našel Sedláčka a ten v tváří tvář nedal březovskému brankáři Hromadovi šanci – 1:0. O pár minut později ale bylo vyrovnáno, když po faulu na kapitána Michala Šustka se sám postižený ujal rozehrávky nepřímého kopu a krásným centrem za obranu našel Řehulku, který z první trefil míč pravačkou ke vzdálenější tyči - 1:1. Do šancí se ještě dostávali oba celky, z hostujících hráčů Tomáš Křenek měl průnik z levého křídla, či opět Řehulka, ale zakončení chyběla přesnost nebo bylo zblokováno. Domácí ohrožovali březovkou svatyňi spíše nepřesnými střelami či hlavičkami Mruska, a tak i když měli opticky navrh, tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Řehulka zajistil výhru

Ve druhé půli se březovským povedla první desetiminutovka, když dvorní nahrávač Šustek našel dvakrát po sobě agilního Řehulku,t en v první šanci ještě levačkou selhal, ale druhou už zkušeně proměnil, když v samostatném úniku prostřelil Košárka – 1:2. Poté začali domácí tlačit a tlak ke vstřelení vyrovnávací branky postupně sílil, ale neměli potřebné střelecké štestí nebo je několikrát vychytal skvělý brankář Hromada. Březová vsadila na důslednou defenzivu a spíše odkopávala a kouskovala hru, občas zahrozil z brejku Martin Šuhajík, ale domácí obrana si s tím poradila. Vávrovice měly spoustu centrů , které do vápna posílal Jakub Lichovník, závarů, dokonce se dožadovaly penalty, nicméně píšťalka sudího zůstala němá, a kdyby se hrálo další hodinu, tak by branku nevstřelili.Hodně si drbal hlavu hlavně Mrusek, jehož střely, ale neměly potřebnou přesnost. Tak si hosté odvezli důležitou výhru a mírně se odpoutali od sestupového pásma.

Autor: David Řehulka

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Celý zápas byl takový, jako by se kluci neuměli chytit, byli skleslí, málomluvní. Sice jsme vedli, ale hosté rychle srovnali. Rozhodující branka padla na začátku druhé půle, a my jsme na ní už neuměli najít odpověď.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Dnes jsme ubojovali výhru,i když herně byli po většinu zápasu lepší Vávrovičtí . Opět jsme měli hodně absencí a hráli jsme ve slepené sestavě. Měli jsme štěstí, že já se konečně trefil a naopak domácím se střelecky nevedlo.

Počet diváků: 20. Rozhodčí: DUDEK Rostislav - LAIFERT Jan (N), KRZISCH Roman (N).