11.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

18

Opava dala ve druhé půli během čtyř minut dva góly a tím si připsala tři body.

Bezbrankový poločas

V sobotu odpoledne změřili spoulu dva týmy, které mají v názvu Slavia. Konkrétně Opava s Píšti. Vedoucí Minerva se velmi dlouho trápila s Píští, která přijela pouze s jedenácti hráči a neměla možnost střídat. Opavě vázla kombinace, a v útoku moc nebezpečná nebyla. V prvním poločase zahrozila pouze hlavičkou Mužíka, která lízla břevno hostující svatyně a střelou Postřimovského z jednoho metru, která minula o kousek cílené zařízení. Píšť, která spíše vsadila na defenzívu se v první půli prezentovala pouze nepřesnou střelou kapitána Patrika Morice. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Opava zasadila dva gólové údery

Minerva se po pauze trošku zlepšila a do pokutuvého území hostů začali lítat centry, ale ty do branky ake ještě zatím nezamířily. Opava zlomila odpor hostů po hodině hry, když přímý kop Kavana asi z třiceti metrů zapadl šťastně do hostující klece – 1:0. O chvíli později po kombinaci na pravé straně se uvolnil Škrobánek a jeho střelu tečoval za bezmocného Harabiše Mařádek – 2:0. V poslední dvacetiminutovce zazdili ještě nadějné příležitosti střídající Hoblík, kterému v poslední chvíli odkopl do bezbepčí balon hostujíí zadák, a pak i Režnarem, jehož v nadějné pozici vytlačil píšťský obránce mimo střelecký úhel. Opava po výhře nadále kraluje okresnímu přeboru. Píšť zůstala nadále na osmi bodech.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Výhra se rodila velice těžce. Vůbec nám nešla kombinace a nedařilo se nám v útoku. V první půli jsme měli snad jen dvě šance. Ve druhé to bylo trošku lepší, a my jsme dali dvě branky. Píšť jsme skoro k ničemu nepustili.

TJ Slavia Píšť
Martin Rozhon (trenér): Byl to remízový zápas, ale dostali jsme hloupý gól a bylo po nás. Bohužel v jedenácti lidech jsme už pak neměli sílu na obrat. I druhý gól padl po naší chybě.

B. Lorenz [-] - V. Henčl [-] - J. Vrána [-] (46. T. Ryž [-] ) , J. Tůma [-] , F. Mužík [-] (70. R. Režnar [-] ) , R. Škrobánek [-] , J. Hoblík [-] , P. Kavan [-] , L. Mařádek [-] (69. D. Kowalski [-] ) , K. Postřimovský [-] , D. Maisel [-]

M. Harabiš [-] - A. Foitzik [-] , M. Pawlenka [-] , J. Krop [-] , K. Moric [-] , P. Moric [-] , J. Jac [-] , R. Schreiber [-] , K. Palkovič [-] , L. Mrva [-] , J. Rzidký [-]

ŽK: 79. V. Henčl .
Hráči zápasu: P. Kavan .
Počet diváků: 77. Rozhodčí: LUDVÍK Radim - BANETKA Antonín (N), NOVÁK Jaroslav (N).