13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Budějovice vybojovaly bod v Bohdalově

28

Bohdalovu se doma daří, potvrdil to i v první půli, ale poté hosté během chvíle srovnali.

Domácí po půli vedli

Domácí začali dobře, hosté byli zaskočeni jejich důrazem a bojovností. Již v 5. minutě lovil brankář hostů  Jelínek míč ze své sítě, když se umístěnou střelou zpoza vápna pěkně trefil Tomáš Doležal – 1:0. Jenže brzy na to zahrávali hosté trestný kop, jeho exekutor přetáhl centr na levou stranu, tam nechal Chalupa příliš prostoru protihráči, ten odcentroval a šikovný Jan Benda nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. To ale domácími nijak neotřáslo, pokračovali v bojovném výkonu a již po pěti minutách Koukal usměrnil míč, který létal mezi hráči, z blízka do branky - 2:1. Moravské Budějovice byly v této době nepřesné v kombinaci, ztrácely míče, a tak při jedné situaci před jejich brankou, nedůrazně odkoply míč přímo  na nohu Tomáše Doležala a ten bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Bohdalov v této části hry byl lepší, hosté  nevěděli, co mají hrát a hrozili jen ze standardek.

Hosté dokázali srovnat

Ve druhé půli domácí polevili. Hned ve 46. minutě po nedůrazu v domácí obraně hosté snížil. Střelcem byl znovu Jan Benda – 3:2. Od této chvíle byli hosté jasně lepší, protože domácí přestali stíhat, u míčů byli vždy o krůček pozadu a museli si pomáhat fauly. To ale byla voda na mlýn hostujícímu týmu, který množství faulů domácích trestal výborně zahrávanými přímými kopy. Po jednom se Budějovicím ve 49. minutě radovali z vyrovnání. Zaváhání stoperů stoperů potrestal svojí třetí brankou Jan Benda. V dalším průběhu vyhecovaného utkání už další branka nepadla.

Bohdalov zakončí podzimní část sezony v Rantířově. Moravské Budějovice hostí Luka nad Jihlavou.

Sokol Bohdalov
Alois Matějíček: Bohdalovu patří uznání za výborný výkon v první půli. Ukazuje se však, že Tomáš Doležal nemá ve středu zálohy adekvátně fyzicky připraveného spoluhráče a pokud si jen na chvilku logicky vybere oddechový čas, tak je bohdalovská defenziva ta tam a podpora útoku spočívá jen na sólových akcích některých hráčů, které ovšem ve finální části postrádají úspěšné zakončení. Moravské Budějovice jsou zkušený tým, dalo se čekat, že se budou snažit ve druhé půli se zápasem něco udělat. Když hned v úvodu druhé půle snížili na kontaktní rozdíl, tak jim narostla křídla.

J. Chalupa [-] - O. Chalupa [-] , Z. Novotný [-] (75. P. Fabík [-] ) , P. Neuman [-] , A. Fabík [-] - A. Neuman [-] , J. Šimek [-] , T. Doležal [-] , L. Krčál [-] - R. Henzl [-] , V. Koukal [-] -