7.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Marek Vodička zajistil Starči tři body

27

V utkání trápících se týmů se nakonec radovali svěřenci kouče Prokopa.

Domácí po půli vedli

Do Starče přijel Rantířov, který navazuje na nepovedené jaro. Domácí naopak na jaro nenavazují a překvapivě se trápí.

Zápas byl od počátku vyrovnaný, hrálo se hlavně ve středu hřiště a pouze střela domácího Strouhy v osmé minutě trochu zaměstnala brankáře Antonína Krupicu. Změna nastala od patnácté minuty, kdy se po pravé straně uvolnil Strouha a z blízkosti překonal hostujícího brankáře, který spíše čekal přihrávku na nabíhající hráče - 1:0. Dalších dvacet minut bylo v režii domácích, kteří si vypracovali několik výborných šancí, ale ujala se jen jedna, když po rohu hlavičkoval Marek Vodička - 2:0. V závěru poločasu domácí polevili a soupeř snížil po pěkné akci, kdy stařečtí propadli na  levé straně a po centru nikým neobsazený Petr Pavlíček zavěsil pohodlně do Trnkovy branky - 2:1. Až do konce poločasu pak hosté byli lepším týmem, ale šanci si nevypracovali.

Domácí v závěru rozhodli

Druhý poločas začal větší aktivitou hostí ve snaze vyrovnat. Do větších šancí se však nedostávali, s výjimkou 55. minuty, kdy domácí chybovali v rozehrávce a soupeř z brejku díky Bartejsovi, který byl na velkém vápně u míče dříve než vyběhnutý brankář, srovnal skóre - 2:2. Hra pak byla vyrovnaná, ne příliš dobré kvality. Velkou šanci neproměnil Zejda, kdy sám před brankářem nedokázal skórovat. Další vyloženou šanci měl střídající Petráněk, ale hlavou sám před prakticky prázdnou brankou minul. Domácí nabídli šanci i soupeři, ale ten po minele v domácí obraně branku netreil. Rozhodnutí přinesla 81. minuta. Perfektně zahraná standardka ze středu hřiště, náběh Marka Vodičky a hlavička k tyči - 3:2. Do konce zápasu už domácí vyrovnání nepřipustili.

Stařeč v dalším kole hraje v Měříně. Rantířov hostí Stonařov.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Naše vítězství bylo vydřené, ale určitě zasloužené. Rozhodla hlavně naše povedená dvacetiminutovka prvního poločasu, kdy jsme vstřelili dvě branky a další šance neproměnili. Hra byla sice celkově vyrovnaná, hosté nepřipomínali vůbec poslední tým tabulky a místy nás i přehrávali, ale gólových šancí jsme si vypracovali výrazně více a tři jsme také využili. Hráčem zápasu z naší strany byl jednoznačně Marek Vodička, suverénní ve vzduchu při bránění, výborná rozehrávka, podtrženo dvěma góly. Výbornými standardkami přispěl výrazně k vítězství i Honza Rambousek.

M. Trnka [-] - J. Zejda [-] , M. Bříza [-] (89. V. Smejkal [-] ) , R. Ježek [-] (75. M. Petráněk [-] ) , M. Kaňka [-] , F. Strouha [-] , L. Lauš [-] , D. Tomek [-] , J. Rambousek [-] , M. Vodička [-] , M. Pysk [-]