11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

Favorit bral v derby všechny body

23. T. Vejsada (p.) - 30. D. Poul (p.) , 68. M. Naniáš , 87. T. Mazanec
22

Fotbalisté Pelhřimova nenechali nikoho na pochybách a v okresním derby před krásnou návštěvou zaslouženě zvítězili na hřišti Košetic. Tím uhájili druhou příčku, naopak Košetice jsou s pouhými čtyřmi body stále předposlední.

Vyrovnaný stav

Hosté byli od začátku utkání lepší týmem, ale více než 300 diváků vidělo spíše platonický tlak Pelhřimova. Ti za pětadvacet minut Jíšu v domácí bráně téměř neohrozili. A tak udeřilo na druhé straně. Po faulu na Hanouska v pokutovém území penaltu s velkou jistotou proměnil v 23. minutě domácí kapitán VEJSADA Tomáš - 1:0. Kdo si myslel, že to hosty zastaví v jejich rozletu, byl na omylu. Naopak je to vyburcovalo ještě k větší aktivitě a i oni dostali v 30. minutě po průniku Vlka výhodu pokutové kopu. Ne tak jistě jako domácí kapitán, ale i tak se nadvakrát prosadil POUL Daniel - 1:1. Pelhřimovští mohli dát branku do šatny, ale velkou šanci Jeřábka zastavila tyč.

Hosté rozhodli o svém vítězství

Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině domácích. Košetice se spíše bránily a na dostřel pelhřimovské branky se nedostávaly. Hostům pak pomohla série rohů. Nejdříve sice Naniaš mířil s tečí těsně nad. Poté ale již v 68. minutě stejný hráč mířil přesně a NANIAŠ Michal upravil na 1:2 pro hosty. Košetice musely otevřít hru, ale do vážnějších akcí se nedostávaly. Centry a střely ze vzdálenějších pozic bezpečně kryl Holický. Hosté naopak hrozili z brejků a v 87. minutě po rychlé kombinaci dal výsledku konečnou podobu nahrádník MAZANEC Toby - 1:3.