9.kolo, Plzeňský | Klatovy | Okresní přebor , 2018-2019

--

Budětice výkonem překvapily a z Bolešin vezou bod

32. R. Šindelář , 60. R. Šindelář - 19. R. Melka , 56. L. Fiala (p.)
11

Zápas domácích Bolešin s rozjetými Buděticemi sliboval dobrou podívanou. Jak to dopadlo se podívejte sami.

Málo branek, ale šance na obou stranách

Na hřiště do Bolešin přijeli Budětice, kteří sice podávají výborné výkony, ale favorit utkání byli domácí. Bolešinští jsou v tabulce druzí a až na pár výjimek měli na podzim zcela přesvědčivé výsledky. V prvních minutách to vypadalo, že hosty čekají hodně horké chvíle. Během prvních deseti minut musel budětický brankář P. Toucha dvakrát zasahovat. Potom se ale hra vyrovnala a do gólových šancí se dostaly i Budětice. V 19. minutě utekl domácí obraně R. Melka a poslal Budětice do vedení. 0:1. Následovalo několik slibných standardek. V 20. minutě se po rohu mohli hosté radovat podruhé. M. Štěch se však hlavou netrefil ideálně. V 25. a v 30. minutě měli Budětice další dvě velké šance, obzvláště ta druhá D. Hlavina již zaváněla gólem. Nestalo se a tak zahrozili domácí. Po skrumáži před bránu dorážel míč R. Šindelář. 1:1. Těsně před poločasem měli hosté šanci z nepřímého kopu ve vápně. Situaci jsme ale vyřešili pitomě. Rozehráli jsme těsně kolem zdi a R. Melka trefil jen brankáře.

Stejný průběh jako v prvním poločase

Do druhé půlky zase vstoupili lépe hosté. V. Hozman se probil domácí obranou, byl gólmanem zastaven nedovoleně a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil L. Fiala. 1:2. Od 60. minuty bylo na hřišti jedno mužstvo. Tým Bolešin se tlačil do vyrovnání a také vyrovnal. V 60. minutě se prosadil R. Šindelář. Od 70. minuty byl tlak Bolešin místy až drtivý a od prohry zachránilo hosty štěstí a dobré zákroky P. Touchy. Dvě minuty před koncem obral o míč domácí obranu R. Melka, obešel i brankáře, ale následně z úhlu trefil jen tyč! Na penalty zvítězili domácí, kteří tak získali o bod víc než soupeř z Budětic.

SK Bolešiny
K. Šnejdar [-] - J. Pitel [-] , P. Zahálka [-] , D. Kolář [-] , R. Šindelář [-] , Z. Rückl [-] , K. Šilhavý [-] , T. Stupka [-] (81. D. Matoušek [-] ) , R. Farný [-] , P. Matějka [-] (57. J. Šmolc [-] ) , P. Vizinger [-]

FK Budětice 2012
P. Toucha [-] - R. Melka [-] , M. Paroubek [-] , D. Hlavin [-] , L. Fiala [-] (85. M. Slifka [-] ) , V. Korda [-] (60. D. Homolka [-] ) , M. Kripel [-] , V. Hozman [-] , J. Sekyra [-] , M. Štěch [-] , J. Josefík [-] (73. M. Novotný [-] )

ŽK: 30. P. Matějka , 53. Z. Rückl - 59. J. Sekyra , 83. M. Paroubek , 90. R. Melka .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: KAČÍREK František - SIMBARTL Václav (N), PODLEŠÁK Karel (N).