10.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Bernartice v prvním poločase dotahovali náskok soupeře

18

Rychlá první branka zápasu a ještě rychlejší odpověď

Gólová přestřelka v prvních třiceti minutách

Bernartice přivítaly v 10.kole na domácím hřišti Čtyři Dvory a očekával se tuhý souboj. Zápas nenecha diváky dlouho čekat na první branku. Již ve 13.minutě Tomáš Tengl zpoza vápna trefil do černého a hosté se tak ujai vedení 0:1. Radost z vedení netrvala ani deset minut. Čtyři Dvory zahrávaly rohový kop, který sicce zakončili, ale přesně do místa kde byl připravený pozorný brankář domácích. Ten se nerozpakoval a rycle rozehrál míč a díky této rychlé reakci přišlo vyrovnání, když se za pomoci správného načasování ujal míče Rakovan a vyrovnal na 1:1. Další branka padla hned v návaznosti na vyrovnávací branku. Tomáš Tengl vysunul Lukáše Nečekal a ten jak je u něho zvykem, tvrdou ranou do šibenice, vrátil vedení opět na stranu hostí 1:2. Zápas se tak strhl v zajímavou přestřelku. Zbývající čas prvního poločasu další branku již nepřineslo, ale šance ano. Tu největší měli domácí, ale jejich šanci na vyrovnání vyškrábl na brankové čáře Havelec. Týmy se tak rozešli do šaten za stavu 1:2

Ve druhém poločase se hosté zatáhli, domácí se snažili o tlak

Do druhého poločasu se taktiky obou týmů o něco pozměnii. Domácí se potřebovali dostat do tlaku a vytvářet si příležitosti na srovnání výsledku nebo dokonce otočení stavu. Naopak hosté začali hrát z obrany a vyčkávali na chyby, které by bylo možné potrestat. Čtyráku dnes obraná hra šlapala na jedničku, domácí nepustili k vyložené šanci, ačkoliv domácí párkrát zahrozili. Hosté se ještě dostali do možnosti navýšit vedení o dvě branky, ale Nečekala vychytal domácí brankář Fučík. Čtyrák už po zbytek zápasu odrážel nájezdy domácích a uhájil tak těsné vítězství 1:2

SK Čtyři Dvory České Budějovice
Tomáš Vajo - hráč: Vyrovnaný zápas a pro nás super výsledek. V první půli jsme si vypracovali vedení a druhý poločas ho pečlivě bránili. Nejlepším hráčem je dnes Tomáš Tengl a Miroslav Havelec.